YAZ TATİLİNİ HEYECANLA BEKLİYORUM

9 haziranı sabırsızlıkla bekliyordum. Okullar kapanınca hemen tatile çıkma planımız vardı. Ancak, 2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri 24 Haziran 2018 tarihine alındığı için annem ve babam da oylarını kullanarak vatandaşlık görevlerini yerine getirdikten sonra 15 gün gecikmeli olarak tatilimizin Ankara dışındaki bölümleri başlayacak.
Öncelikle İstanbul Tuzla’ya halamlara gideceğiz. Orada Marina’daki eğlence merkezinde insana heyecan veren aletlere/oyuncaklara kuzenlerimle birlikte binerek eğleneceğim. Bu sene planımızda İstanbul Boğazı’ ndaki küçük bir adacıkta bulunan Kızkulesi’ni ziyaret etmek de var. Ablam daha önce gitmiş, orayı çok sevmiş. Kuledeki karikatürist karikatürünü çizmiş.
Sonra Antalya’ya gideceğiz. Her sene olduğu gibi Lara plajlarında denize gireceğiz. Antalya’nın Düden, Manavgat, Aksu gibi şelalelerini, Ulupınar, Beycik gibi tabiat harikalarını yeniden göreceğim. Balkondan; tatil köylerinde atılan birbirinden güzel havai fişekleri, Akdeniz üzerinde alçalarak sıraya giren iri gövdeli uçakların yakınımızdan geçerek havaalanına yönelmelerini izleyeceğim.
Tatilde okuyacağım kitaplar, oyuncaklarım, giyeceğim yazlık kıyafetler, tabletim, futbol topum şimdiden tatil için hazır.
Tatilde öğretmenlerimi, arkadaşlarımı, okulumu çok özleyeceğim.

(Visited 106 times, 1 visits today)