Yediğimiz Yemek Kişiliğimizi Ön Plana Çıkartıyor

İnsanoğlu yaratıldığından beri günlük aktivitelerini daha kolay ve daha akıcı bir şekilde yapmak için yemek yemektedirler. Bunun sonucunda insanlar günlük aktivitelerini daha kolay bir şekilde yapmaktadır. Yaptığım araştırmalar sonucunda insanların bir günde yediği yemek veya atıştırmalıkların insan kişiliğinde önemli bir rol üstlendiğini öğrendim.

Heyecan arayan kişilerin daha çok baharatlı yiyecekleri tercih ettiği görülmüştür. Sinirli olan insanlar genellikle sert et veya gevrek yedikleri görülmektedir. Eğer şeker yemek istiyorsak kendimizi bunalımda hissediyor olabiliriz. Dondurma gibi yumuşak ve tatlı bir şeyler istiyorsak kendimizi endişeli hissediyoruzdur. Canımız tuzlu bir yiyecek yemek istiyorsa stresli bir ruh hali içindeyizdir. Makarna ve kraker gibi şişkin ve tok tutan yiyecekleri canımız yemek istiyorsa bu demek oluyor ki yalnızlık ve hayal kırıklığına uğramış hissine kapılmış olabiliriz. Ayrıca bundan farklı olarak yemeği nasıl bir hız ile yediğimiz sonucunda da kişiliğimiz hakkında yorum yapılabilir. Bir insan bir yemeği yavaş ve çok ağır bir şekilde yiyorsa bu demek oluyor ki bu insanlar anı yaşayan ve hiçbir şekilde acelesi olmayan insanlardır. Bundan farklı olarak bir kişi yemeği çok hızlı bir şekilde yiyip ve erkenden bu yemeği bitiriyorsa bu insan yaptığı işleri genellikle hızlı bitirmeyi sevenlerdir.

Yemeğimizi kimsenin ellemesini istemiyorsak bu bizim çok titiz olduğumuz yansıtmaktadır. Yeni lezzetler keşfetmeyi çok seviyorsak sıkıcı bir insan olmadığımızı göstermektedir. Yemeği tek tek seviyorsak detaylara önem veren ve bir karar vermeden önce enine boyuna düşündüğümüz gösterir. Yemekleri karıştırarak yiyorsak ve bundan zevk alıyorsak her zaman daha fazla sorumluluk istediğimizi yansıtır. Yemekleri ufak parçalara ayırıp tek tek yiyorsak genelde her şeyi düşünen kişilerdenizdir. Yediklerimize çok dikkat ediyorsak bu bizim aşırı kuralcı olduğumuzu göstermektedir. Tatlı yemeyi seviyorsak genellikle sakin ve seven biri olduğumuz gösterir. Tuzlu yiyecek tercih ediyorsak çok açık sözlü ve hiçbir zaman fikir paylaşmaktan korkmadığımızı gösterir. İnsanlar acı yemeyi seviyorsa genellikle arkadaş edinme konusunda çok ılımlı olmadıklarını göstermektedir. Ekşi tatları seven insanlar ise her şeyden mutlu olabilen ve herkes tarafından sevilen kişi olurlar.

 

Son olarak ben bu görüşe çok katılmıyorum çünkü insanın bir yemeği ne kadar hızlı yediği ve hangi yemekler yediği sonucunda bu insanlara yönelik kişilikleri hakkında bir sonuca varabileceğimiz pek düşünmüyorum çünkü vardığımız sonuçlar kesin bir sonuç olmayacağı için ve vardığımız sonucun sadece ve sadece yemek üstünden olacağı için çok doğru bir sonuca ulaşacağımızı düşünmüyorum.

 

 

Kaynak: https://www.mynet.com/yemek-yeme-aliskanliginiz-sizi-ele-veriyor-1151552-myyemek

https://hthayat.haberturk.com/saglik/beslenme/haber/1030893-gida-secimleri-ve-kisilik-tipi-arasindaki-bagi-ortaya-cikaran-5-bulgu

(Visited 223 times, 1 visits today)