Yeni Bir Sayfa Aç

Selam, ben Lodos, sosyal, eğlenceli, sportif bir insanım. Herkes gibi ben de yeni yıla girmenin heyecanıyla yanıp tutuşuyorum. Her zamanki gibi insanlar Instagram’dan 2019’un üzücü, boş, sıkıcı olduğuyla ilgili hikaye ve gönderiler atıp duruyor. Zaten bu bir klasik haline dönüştü. Neredeyse her yıl insanlar böyle şeyler yapıyor, neymiş popüler kültürmüş, akım buymuş. Çok boş işler, bazıları mutlu olsalar dahi böyle şeyler yapıyorlar. Buna hiç anlam veremiyorum.

Asıl konumuza dönelim; yeni yıl. Yeni yıl beraberinde yeni şeyler de getirir. Bu yeni yılın getirdiği şeyler her zaman güzel olmayabilir, insanların mutsuzluğuna sebep olabilir. Bir yakınını kaybedebilirler, arkadaşlarıyla arası açılabilir, herhangi bir sağlık problemi yaşayabilir, bunlar için birçok etken var. Bazı insanlar için de tam tersi olabilir. Çok mutlu bir şekilde yeni yıla girmeleri için birçok sebep var yine. Dargın olduğu bir arkadaşıyla barışabilir, piyangodan yüksek miktarda para kazanabilir, işleri yolunda gidebilir.

Genellikle insanlar bir şey yapmak isteyince yeni yılda yaparım diyorlar. Eğer biri böyle bir şey diyorsa o işi yapması çok zor. Belki sıkıntıları olduğu için yeni yıla erteliyor olabilirler ama bu tarz insanlara sık rastlanmaz. İnsanlar işlerini erteliyorsa o işi gerçekten yapmak istemiyordur. Bu yüzden yeni yılda çok değişeceğim tarzı sözlere pek inanmayın derim ben.

Gelelim bana, ben yeni yılları hep severim. Yeni hediyeler alınır, aileler toplanır, kuzenlerle eğlenilir. Çoğunlukla böyle geçti benim için. Hep mutluydum, inşallah bu yıla da mutlu gireceğim. Şimdilik tek istediğim şey dedemin iyileşmesi. Başka hiçbir şey önemli değil. Bir sıkıntı çıkmazsa yine çok mutlu bir şekilde yeni yıla gireceğim. 31 Aralık gecesini sabırsızlıkla bekliyorum. Yapacaklarım; kuzenlerle boğuşmak, PUBG turnuvası yapmak aramızda, FİFA turnuvası ve son olarak NBA turnuvası. Mükemmel bir gece bizi bekliyor. Şimdi de yeni yılda planladığım şeylere geçelim. En çok istediğim şey boyumun biraz daha uzaması, böylece baskette rakiplerime karşı daha kolay mücadele edebilirim. İkinci şey ise güçlenmek. Daha güçlü olabilmek için spor salonuna yazıldım. Sonraki madde ise sınavlarımın, özellikle IGCSE Türkçe sınavının, iyi geçmesini ve iyi derece yapmak istiyorum. Kötü bir şey olmasın yeter.

Kısacası insanların yeni yıl için görüşleri farklıdır. Zaten bu çok normal bir şey. Hepimiz farklı özelliklere sahip insanlarız ve beklentilerimiz farklı. Herkesin yeni yılını iyi, mutlu, eğlenceli bir şeklide geçirmesini diliyorum.

(Visited 43 times, 1 visits today)