Yeni Odamı Tasarlıyorum

Ben yeni odamı kesinlikle tam bir kız odası yapardım. Aslında şansım olduğu için yakın zaman önce yeni bir odam oldu. Odamı bembeyaz istedim, hem aydınlık olması için hem de huzur vermesi için. Ama beyazın yanında pembe güzel olacağı için detayların pembe olmasını istiyorum. Bunun için ailemle konuşup onları ikna etmem gerekiyor. Zaten, beyaz ile birçok renk güzel olur. Ben gökkuşağındaki tüm renkleri sevdiğim için odamı gökkuşağı şeklinde tasarlayacağım ama bu beni biraz yoracak çünkü ailem bunun abartılı olacağını söylüyor.

Renk seçiminin yanında odamda bir de yüzme posterleri ve hayvan posterleri asmam lazım. Bu posterleri odamın renklerine ayak uyduracak şekilde yerleştirmem lazım. Micheal Phelps ve Shadow’un fotoğrafları odamın duvarlarında mutlaka olmalı.

Odamın tam bir kız odası olmasını istediğim için kız odalarının olmazsa olmazı LED ışıklar mutlaka olmalı.

Madem odam bana ait olacaksa odamın birçok kuralları da olmalı. Bunların başında kimse odama izin istemeden giremez. Bunu odamın kapısına da yazı olarak astım zaten. Hatta izinsiz girenler için 100 TL para cezası bile var. Paranız yoksa odamı temizleme cezası var. Odama giren hiç kimse odamı dağıtamaz. Benden izin almadan hiçbir eşyaya dokunamaz, hiçbir şeyin yerini değiştiremez. Odama izin almadan girebilecek bir tek kişi var, o da tabii ki en sevdiğim dostum Shadow. Hatta Shadow ile geceleri önce pijama partisi yapıp sonra birlikte uyuyoruz.

Odamda istediğim her şey var fakat bir de televizyon olsa çok güzel olurda. Hafta sonları uyumadan önce istediğim gibi Netflix ya da Youtube seyredebilir, hatta televizyon seyrederken uykuya dalabilirdim. Bir de sevmediğim bir konu var; maalesef odam çatı katında ve her seferinde merdivenlerden yukarı çıkmak zorunda kalıyorum. Bir diğer konu da yağmur sesi. Çatıdaki pencereden çok fazla ses geliyor. Uyumak istediğim zaman yağmurun sesinden uyuyamadığım oluyor ama kışın da kar yağışını izlemek çok keyifli.

İşte benim yeni odam ve kuralları böyle. Ama duvarların boyanması konusunda ailemi hala ikna edemedim.

(Visited 11 times, 1 visits today)