Yeni Okulum

Sevgili Annecim ve Babacım,

Bu mektuba nasıl başlayacağımı gerçekten hiç bilmiyorum. Ama size söylemek istediğim bir kaç şey var ve sizden istediğim ise, bunu okurken sizi her şeyden çok sevdiğimi unutmamanızdır.

Babacım, küçüklüğümden beri bir doktor olmamı istiyorsun ve ben bunu çok iyi biliyorum.Beni her zaman desteklediğin ve bana inandığın için sana ne kadar teşekkür etsem az.Bu zamana kadar bana yaptığın her şey için çok minnettarım.

Annecim, kendimi her yalnız hissettiğimde benim için oradaydın ve bana, asla ama asla hayallerimden vazgeçmememi söylüyordun. Ben de bunu yapıyorum

Koç Üniversitesinin Tıp bölümünü kazandığımı öğrenince ne kadar mutlu olduğunuzu bir kez daha düşününce size bunu söylemem daha da zorlaşıyor. Ben tıp okumak istemiyorum. Güzel Sanatlar okuyacağım. Amerika’daki çok iyi bir okula kabul aldım. Sonunda gerçekten istediğim bir şeyi yapabileceğim.

Lütfen isteğiniz yerine gelmiyor diye üzülmeyin.Ben orada çok mutlu olacağım. En azından hayalini kurduğum bir şeyi yapıyor olacağım. “Sen ne istediğini nereden bileceksin ki?” gibi bir düşünceye girmenizi istemiyorum. Çünkü ne istediğimi çok iyi biliyorum.

Ama bir anda Amerika’ya gidip sizin emeklerinizi de çöpe atmış gibi olmak istemiyorum. Çünkü benim için sizin fikirleriniz çok büyük bir değer taşıyor. Beni “ailemizin utanç kaynağı” gibi bir düşünceye girerek düşünürseniz beni çok üzmüş olursunuz. Benim mutsuz olmamı istemezsiniz, değil mi? Ben sizin olmanızı istemem. Fakat sizin isteğinizi yerine getirip, tıp okuyup, mutsuz olmaktansa kendi istediğimi yapıp mutlu olmayı tercih ederim.

Bunu için bani desteklemeniz gerekiyor. Çünkü ben sizsiz gerçekten kendimi bir yarım yokmuş gibi hissediyorum. Size ihtiyacım var. Sizin desteğinize ve sevginize ihtiyacım var. Benim için dünyadaki en önemli iki insan sizsiniz.

Amerika’da nasıl bir yaşam sürdüreceğim konusuna gelelim. Zaten okulum görebileceğiniz en güzel okul olabilir, belki de bunu oraya gitmeyi çok istediğim için hissediyor da olabilirim ama okul kesinlikle iyi bir okul. Öğrencilere gelirsek, dünyada görebileceğiniz en arkadaş canlısı ve nazik insanlar. Yeni öğrenciler için bir site açmışlar ve bu sitede o okula gelecek kişilerle tanışıp sohbet edebiliyorsun. Şuana kadar birkaç tane arkadaş edindim bile. Hepsi biraz kaygılı fakat bence gerçekten çok güzel geçecek. Ama zaten söylediğim gibi buraya sizin desteğiniz olmadan gitmemin imkanı yok Bu yüzden lütfen bana güvenin ve burada geçireceğim eğitim yıllarımda bana yardımcı olun.

Asıl demek istediğim şeylere gelecek olursak, sizi eğer hayal kırıklığına uğrattıysam özür dilerim. Fakat benim hayalim bu ve hayalime gerçekleştirmek için her şeyi yapmaya hazırım. Sizi çok seviyorum ve teşekkür ederim.

Beni desteklemeniz dileğiyle,

Kızınız

(Visited 30 times, 1 visits today)