Yeni Özel Gücüm

Bir sabah uyandığımda yatağımın yanında bana bakan çok tatlı bir köpek gördüm. Köpek, benim uyandığımı görünce “Nasılsın?” dedi. Hayatımda ilk defa konuşan bir köpek görmüştüm bu nedenle hemen konuşmaya başladım.

Anlattım, anlattım ve anlattım en sonunda köpek, “Bu kadar konuşma yeter. Buraya konuşmak için gelmedim.” dedi. Hayal kırıklığına uğramıştım ve üzgün bir sesle “Peki ne için geldin?” diye sordum. Köpek patisini havaya kaldırarak beni susturdu ve anlatmaya başladı: “Senin için bir özel güç getirdim ama bu özel gücün nasıl bir özellik taşıyacağını sen söyleyeceksin. Tamam mı?” Çok heyecanlandım ve tam özel gücümün ne olmasını istediğimi söyleyecekken köpek hemen konuşmaya başladı: “Dur, dur, dur bir şey söylemeyi unuttum! Özel gücünü seçmen için sadece iki seçeneğin var: İstediğin zaman istediğin hayvana dönüşebilmek veya dünyadaki tüm bitkilerin adlarını öğrenebilmek. Hangisi?” Düşünmeye başladım ve en sonunda cevabımı buldum: “Dünyadaki tüm bitkilerin adlarını öğrenmek istiyorum.” dedim. “Peki.” dedi köpek ve yanında getirdiği küçük çantasından minik bir kavanoz çıkardı ve kavanozu bana verdi. “Bu kavanozun içindeki sıvıdan her sabah iç. Eğer içersen dünyadaki tüm bitkilerin adlarını bir hafta sonra öğrenmiş olursun.” dedi ve ben daha bir şey söyleyemeden yok oldu. Sonraki gün o sıvıdan içmeye başladım ve köpeğin dediği gibi bir hafta sonra dünyadaki tüm bitkilerin adlarını öğrenmiş oldum. Artık mahallemin en bilgili ve ünlü çocuğu olmuştum, herkes (ailem de dahil) beni bu özelliğimden dolayı kıskanıyordu.

Aylar, yıllar geçti, gücümün zayıfladığını hissediyordum. En sonunda köpeğin bana verdiği sıvının zehirli olduğunu düşünmeye başladım ve 60 yaşıma geldiğimde o köpeğin bana verdiği sıvıdan içtiğim için zehirlenip ölümcül bir hastalığa yakalandım.

(Visited 30 times, 1 visits today)