Yeni Para

Öncelikle kripto paranın ne olduğunu öğrenelim . Kripto para : Sanal para olarak kullanılan ve herhangi bir fiziksel biçimde mevcut olmayan dijital varlıklardır . Peki insanlar bu kripto parayı neden bu kadar çekici buluyor ve alıyor ? Çünkü hem kolay yoldan ceplerine para gelmesidir hem de hükümetin yaptığı düzenlemelerden ve manipülasyonlardan muaf kalmasıdır . Bu sebeplerden dolayı bu zamanlardan bir çok kişi kripto paraya işine girmiştir .

     Peki kripto paralar gelecekte gerçek paranın yerini alacak mı ? Teknolojinin geliştiği ve her şeyin dijitalleştiği bu dönemde , kripto paraların gelecekte gerçek paranın yerini alması öngörülebilir. Ve bir çok bölge artık bir çok alanda kripto para kullanıyor mesela Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti . KKTC ‘de bir çok iş merkezi artık kripto para kullanıyor .

  

     Peki kripto para gelecekte normal paranın yerini alırsa nelerle karşılaşırız . Büyük ihtimalle ATM ler kaldırılır . Çünkü artık normal paraya ihtiyacımız olmayacak yani elle tutulabilir bir para olmayacak . Cüzdan ya da çanta hırsızlığı ortadan kalkar . Ama hırsızlık ve dolandırıcılık  tabiki bitmez . Mesela banka hesabı çalımı artar . İnternet ve sosyal medya kullanımı artar . İnternet kullanımından ötürü internet bağımlılığı artar .

     Sonuç olarak dijitalleşen dünya ile birlikte kripto para normal paranın yerini alıcak . Ama bu öngörünün oluşturacağı kötü ve iyi yanları olucak .

(Visited 21 times, 1 visits today)