YENİ PROJELER, ARTAN MUTLULUKLAR

Toplumumuzda ve dünyada engellilere çok fazla saygı duyulmadığını ve empati yapılmadığını düşünüyorum. Çünkü dışarı çıktığımızda, dışarı baktığımızda engelliler için hiçbir yardım ve kolaylık olmadığını görebiliriz. Onların yerine kendinizi koyduğunuzu bir düşünün. Ne kadar da acı verici! Bu yüzden yeni projeler oluşturulmalı ve uygulanmalı.

Eğer ben bir proje yapacak olsaydım ilk önce yollardan ve kaldırımlardan başlardım. Çünkü engellilerin ulaşımı kaldırımlar yüksek olduğunda çok zor oluyor. Engelliler için park etme yeri olmasına rağmen engelli olmayan insanlar engelli yerlerine park edebiliyor. Bu yüzden park etme yerlerine kamera taktırırdım ve kaldırımların yüksekliklerinin daha kısa olmasını sağlardım. Bu küçük projeler bile engellilerin hayatını kolaylaştırmaya yetecektir.

 

 

Tabi ki daha fazla proje yapılması onların hayatının çok daha kolay olmasını sağlar. Örneğin asansör olmayan apartmanlara engellilerin inip çıkmasını sağlayan bir yol yapardım. Böylece başka insanlara, komşularına ihtiyaç duymadan rahat bir şekilde inip çıkabilirler. Bu şekilde küçük ve düşünülmesi kolay projelerle engellilerin hayatını kolaylaştırabiliriz.

(Visited 141 times, 1 visits today)