Yeni Trend Stres Çarkı

Bu aralar piyasa yeni bir ürün çıktı. Ve herkesin ilgisini çeken bu ürün Stres Çarkı oldu. Son zamanlarda çok kullanılan stres çarkları insanları hem rahatlatıyor hem de streslerinden arındırıyor. Tabi bazı kişiler de bunları biriktirip koleksiyon yapıyor. Genellikle bir güçlü rulman, iki veya üç normal kenarlara takılan rulman ve plastik gövdeden oluşan bu araç çoğu insanı rahatlatıyor. Zaten eskiden de bunun yerine stres küpü vardı. Her neyse bizim konumuz stres küpü değil.

yeni trend stress çarkı ile ilgili görsel sonucu

Tabi ki de bu stres çarklarının bir sürü çeşidi ve şekli var. Mesela;

yeni trend stress çarkı ile ilgili görsel sonucuyeni trend stress çarkı ile ilgili görsel sonucuİlgili resimyeni trend stress çarkı ile ilgili görsel sonucu

İlgili resimyeni trend stress çarkı ile ilgili görsel sonucuyeni trend stress çarkı ile ilgili görsel sonucuyeni trend stress çarkı ile ilgili görsel sonucu

Yani yeni nesil bir stres oyuncağı. Hani böyle oturup tespih sallayanlar olur ya tespih sallamaktan bence daha iyidir. Hand spinner olarak bilinir. Çoğunluğu üç boyutlu yazıcı ile yapılır. Fakat istediğiniz malzemeden yapabilirsiniz, üç boyutlu yazıcı ile dış katmanını basmak zorunda değilsiniz. Yaklaşık bir veya bir buçuk dakika dönme süresi var. Efsane ve eğlenceli bir alettir bence. Tabii ki de bir sürü modeli olduğu için bir modeli genelde kullanmıyorsunuz. Dünya da son zamanlar da büyük bir popülerliğe ulaşan stres çarkı ülkemizde de yavaş yavaş trend olma yönünde ilerliyor. Günlük yaşantımızda karşılaşılan sorunlar yaşadığımız stresler de göz önüne alındığın da stres çarkı ile az da olsa stres atmak amaçlanıyor. Tabi bu alet yaşadığımız strese ne kadar dayanabilir orası da ayrı konu.

PEKİ YA STRES ÇARKI NASIL HIZLANDIRILIR?

Zaten size bunu söylemiştim. Zaten katman katman yazıldığı için kırılma oranı çok çok azalıyor ve katman katman yazıldığı için yine baya hızlı dönüyor. Hız genellikle şekilden şekile göre değişir. Mesela dişli gibi görünen çok hızlı dönüyor olan bir stres çarkıdır bence. Ortadaki rulman en önemli rulman olandır. Bunu hızlandırmanın birkaç yolu vardır. Mesela orta rulmanın üzerindeki parçaları çıkartıp sonra rulmanı çıkartıp bebek yağında yaklaşık 10-15 dakika bekletmek, ardından kurulamak. Veya rulmanın içine aseton döküp hızlandırabilirsiniz. Bazen de stres çarkını sürekli aralıksız elinize geçtiği an sürekli döndürüp rulmanların hızlanmasını sağlayabiliriz.

Aşağıda size bir stres çarkı videosu vereceğim iyi seyirler.

Videonun linki : https://www.youtube.com/watch?v=EQGoHQdHQws

Videoyu paylaşan kişinin kanalı : Pratik Bilgisayar

(Visited 459 times, 1 visits today)