Yeni Umutlarla

Bir okul döneminin daha sonuna geldik ama bu senenin diğer yıllara kıyasla pek çok farkı vardı. Bu dönem okul atmosferini tadamadık, sınav telaşıyla toplayabileceğimiz kadar bilgi toplamak amacıyla oradan oraya koşuşturamadık. Dört duvar arasına sıkışmış, gözlerimiz bilgisayarlarımıza kenetlenmiş halde ders dinlemeye çalıştık. Bir videodan ne kadar verim alabileceğimizi düşünüp sınırlarımızı zorladık.

Bu dönem hem öğrencileri hem de eğitim görevlilerini zorladı. Bana birkaç sene önce lise hayatımı böyle geçireceğim anlatılsaydı güler geçerdim. Bilimkurgu filminden fırlamışçasına tüm dünyayı ele geçiren bu virüsün varlığına imkan bile vermezdim. Dünya çapından alıp toplasan 5 kilogramın bile altında bir ağırlığa sahip olan bu ölümcül virüs hakkında en ufak bir şey duymak bile onu küçümsememe yeterdi. Bir de şu an ki halimize bakın! Sosyalleşemez olduk, yılbaşında, özel günlerde bir araya gelemez, sıkılınca arkadaş grubumuzla bir kafeye gidip oturamaz olduk. Bir bez parçasına sıkıca tutunur ve bizi bu dehşet verici sonuçlara sahip virüsten korur olmasını diledik içten içe.

Kısacası bence hepimizin bir araya ihtiyacı var. Ancak unutmamalıyız ki eğitim ne olursa devam etmesi gereken, insanlık için büyük önem barındıran bir ihtiyaçtır. Bu yarıyıl tatili çoğumuz için büyük şeyler ifade ediyor olacak, kimimiz hedeflerimize ulaşmak için atıldığımız bu yolda daha da hırslanacağız ve elimizdeki zamanı en iyi şekilde kullanmaya adayacağız kendimizi, kimimiz ise bu büyük ve yorucu tempodan sonra kendini bir küvet dolusu sıcak suyla, tadı damağında kalan o yemekle, her zaman istediği ama asla zaman bulamadığı aktivitelerle ödüllendirecek.

Ben ise bu iki tip insanın yapmayı planladığı şeyleri birleştirerek kendimi ikinci döneme hazırlayacağım. Kendime güzel bir yoga, meditasyon ve spor rutini hazırlayacağım ve hareket etmekle yeniden benliğimi keşfedeceğim. Derslerim için tekrar ve not tutmakla geçecek zamanımın çoğu. Sınavın yaklaşması olayın git gide daha da ciddileştiğini hatırlatıyor bana. Kendimi yormadan güzel bir zaman geçirmeye ve zamanımı olabildiğince verimli geçirmeye odaklanacağım. Bunların yanında buluşmak için can attığım arkadaşlarımla buluşmayı ve tamamıyla kendimi anlamaya çalışacağım. Bu süreç can sıkıntısı ile birlikte farklı duygulara soktu beni. Bazen yordu bazen iyi geldi ama ne olursa olsun güzel bir zaman geçirmek adına her şeyi denedim. Umarım 2021 bize sunduğu ilk tatil ile iyi gelir hepimize. Yeni, bembeyaz, tertemiz, boş bir sayfa açmamız için şans tanır bize.

(Visited 62 times, 1 visits today)