YENİ YAŞAM

Bir gün sabah saat yedi de işe gitmek için uyandım sonrasında kendime kahve hazırlarken, maillerimi kontrol ettim ve uzun zamandır kendime yurt dışında yeni bir sayfa açmak istiyordum. Hatta bunu kendime hedefledim, düşünsenize yepyeni bir ülke yepyeni bir hayat ve yepyeni bir sayfa, sizce de kulağa fazlasıyla heyecan verici gelmiyor mu?
Aslında bunu epey bir zaman düşündüm. Çünkü ben burada doğdum, burada büyüdüm, ailem ve arkadaşlarım her şeyim burada. Yeni bir hayat kurmak kulağa hoş gelse de bunu yapabilir miydim? Fakat yurt dışında yaşamanın kendim için çok daha iyi olacağını biliyordum ve en azından yurt dışında kendime yeni bir sayfa açmaya karar verdim.
Yurt dışına yaşamaya gitmek için üç adet belge almam gerekiyordu ve bu üç belgeyi birkaç zamandır bekliyordum. Bu sabah maillerimi kontrol ederken bu üç belgenin gönderildiği şirketten mail gelmişti ve üç belgenin bir kaç gün içerisinde elimde olacağı söyleniliyordu. Havalara uçtum, ne yapacağımı şaşırdım ve hemen kendime ev bakmaya başladım.
Bu belgelerle beraber yurt dışına yaşamaya gidecektim. O kadar heyecanlanıp mutlu oldum ki kelimelerle tarif edemezdim. Her şey o kadar hızlı gelişti ki kendime geldiğimde havaalanındaydım. Artık kendime yeni bir ülkede yeni bir sayfa açma konusunda çok güveniyordum ama aynı zamanda da çok stresliydim.
Sonunda yeni evimde yeni işime hazırlanıyordum. Şöyle bir düşündüm de galiba kendim için en doğru kararı vermişim çünkü yeni yaşadığım yer o kadar zevkli ve güzeldi ki kendime çoktan yeni arkadaşlıklar kurmuştum bile. Şuan her şey burada çok güzel ilerliyor her şey yolunda ve çok mutluyum. Bazı noktalarda stres yaşadım ama olsun buna değerdi.

(Visited 12 times, 1 visits today)