YENİ YIL

 

     Merhaba, Ben Rüzgar. Bu ay ki bloğum yeni yıldan ne beklediğim olacak.

Her zamanki gibi normal bir sabahtı desem yanlış olur. Çünkü Yeni yıla girmemiz için tam 24 saatimiz var! Bu çok uzun bir zaman bence, bu zamanda yılbaşında ne yapılır söyleyeyim: Ziyarete gidilir, hediyeler verilir. Ben de Noel Baba ‘ya yeni yıldan beklentilerimi yazacağım. O uzakta olsa bile bu notumu okuyacak eminim. Haydi şimdi notu yazalım.

Sevgili Noel Baba,

Merhaba Noel’ in Tanrısı, senden isteklerim olacak. Beni dinlersen sevinirim. Birçok insanın evi yok, oyuncağı hiç yok! Onlara yardım etmemiz lazım! Her çocuğun hakları vardır. Onlar da bizim gibi bir çocuk. Onlara oyuncak verelim, eğlendirelim.

Kendim için bir telefon, kardeşim için güzel bir elbise ve bir bebek, babam için aslında o bana bir şey demedi ama eminim bir isteği vardır. Annem ise bir elbise istiyor, elbise gardırobu dolu olsa bile. Daha birçok insan çok şey istiyor. Gene de herkes için en önemli istek ailesinin sağlıklı ve mutlu olmasıdır. İşte bu benim ailemin istekleri.

Şimdi ise bunu postacıya götürmek lazım. Postacıya vardığımda, her yerin süslü olduğunu gördüm ama nedense hiç kimse birbiriyle konuşmuyordu. Gene telefon ellerinde mesajlaşıyorlardı. Ben de bunun çözümünü araştırdım ve yeni yılda ne olacağını bir kağıda yazdım. Noel Babayı çok fazla not bekliyor. Şimdi yeni isteğimi de bir kağıda yazdım. Bu not şöyle idi:

Sevgili Noel Baba,

Her insanın elinde bir telefon görüyorum. Hiç kimse Noel’ in tadını yaşamıyor. Noel’ in amacı insanı mutlu etmektir ama bu adamlar “Noel” sözcüğünü bile “ellere hayır” şeklinde anlıyorlar. Bir dışarıya baksalar hayatın ne kadar güzel olduğunu görecekler. Ama onları bir gün bile olsa telefonsuz bırakmanı istiyorum. Bu herkes için çok iyi olacaktır eminim.

Bence Noel’ in Tanrısından çok şey istedik. Bunun yerine kendim bir anket düzenleyebilirim. Böylece insanlarda telefondan görürler olanları dedim ve bunu yaptım. Dışarıdan bakınca hiç kimsenin neredeyse elinde telefon yoktu! Çok sevindim, derken sokağın ortasında ki yılbaşı ağacının ışığı yandı. Herkes alkışlamaya başladı. Ve sonra ben aşağı indim. Geri sayıma başladık: 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1 Noel zamanı  başlasın! Herkes sevindi ve yılbaşı ağacının altına isteklerini attı. Sonraki gün aşağı indim ve bir baktım isteklerin hepsi gelmiş. Ben kendiminkini açtım ve baktım. Kağıtta şöyle yazıyordu:

HO-HO-HOOO! İYİ KALPLİ ÇOCUK!

 

 

 

 

(Visited 56 times, 1 visits today)