Yeni Yıl Daveti

Dostlarıma yılbaşında bir davet veriyorum. Onlara bu davette kendilerini özel hissettirmek istiyorum. Her şeyi ayrıntılarıyla planladım. İlk olarak her birine, özel olarak bastırdığım davetiyeleri yollayacağım. Hepsinden katılacaklarının onayını aldıktan sonra planıma başlıyorum. Onlarla olduğum fotoğrafları seçip ayırıyorum. Bu fotoğraflardan onlara özel sürpriz yılbaşı hediyeleri planlayacağım. Davetim şehir merkezine yakın mesafede kiraladığım bir kır evinde olacak.

Malum kış olduğu için her yer karla kaplı. Şansıma bahçesinde birkaç tane çam ağacı var. Onları renkli ışıklarla ışıklandırdım ve yılbaşı süsleriyle süsledim. Bu süslerin arasında minik camdan melek şeklinde ışıklı süsler de var. Bu meleklerin kanatlarında konuklarımın isimleri yazıyor. Işıkları yandıkça isimler görünüyor. Ağaçların altına hediye paketlerini bırakacağım. Bahçede çam ağaçlarının yanında içinde barbeküsü olan büyük bir çardak var. Çardağın çatısına ışıklı harfler ile “Zeynep ve Sevgili Dostları! 2018 Sizin Yılınız olsun.” yazdıracağım. Barbekünün olduğu yere büyük bir ateş yaktıracağım. Her yer ışıl ışıl olmalı, dostlarım kendilerini bir masal dünyasına girmiş gibi hissetsin diye konuklarımı bahçede benimle birlikte bu tablo karşılasın istiyorum.

Dostlarım, bahçede sıcak salep içip, ateşte közlenmiş kestanelerini atıştırırken; ister kardan adam yaparız, istersek kartopu oynarız. Birçok resim çekerek bu günü unutulmaz yapacağız. Yorulunca içeri geçip yanan şömine ateşinde ısınırız. Ardından hazır olan yemek masamıza geçeriz. Masada herkesin yerini önceden belirlemiş olduğum için yerlerini kendileri bulabilecekler. Çünkü hepsi için ayrı hazırladığım, özel kupaların üzerinde kendi resimleri ve benden bir not görecekler.

Dostlarımın hepsi çok eski arkadaşlarım olduğundan bazı şarkılar var ki, onlar ile çok anımız var. Bu sebeple yemek yerken sevdiğimiz şarkılardan hazırladığım bir CD çalmaya başlayacak ve her şarkıdan önce şarkının masada oturan hangi dostuma armağan olduğunu benim sesimden duyacaklar. Yemekten sonra tatlı olarak, üzerinde büyük zorluklarla bulduğum toplu bir resmimizin olduğu bir pasta gelecek.

Yemek faslı bitince, Karaoke Partisi yapacağız. Herkes zorunlu bir şarkı söyleyecek. Gece yarısı geldiğinde, hep beraber 10’dan geriye sayıp, 2018 yılına girdikten sonra hediyelerimizi açma vakti gelecek. Yeniden bahçeye çıkacağız. Çam ağaçlarının altında herkesin isminin yazdığı paketler olacak. Tam bu sırada bir sürprizim daha onları şaşırtacak. Havai fişek gösterisi eşliğinde hediyelerimizi açacağız. Benim hediyem kızlar ve erkekler için ayrı tasarlanmış herkese birer kol saati olacak. Saatin içinde onların en sevdiği şeyin resmi olacak, arkasında ise; “Zeynep’ten Sevgilerle. 2018” yazacak.

 

 

Eminim ki bu güzel davetimle tüm dostlarım benim için ne kadar özel ve kıymetli olduklarını anlamış, olacaklar.

(Visited 188 times, 1 visits today)