Yeni Yıl Ve Umutlar

Yeni yıl insanlar için yeni bir başlangıcı ifade eder. Yeni bir yıla başlarken herkesin yeni yıldan farklı bir isteği vardır. Çok uzun bir kitabı bitirip yeni bir kitaba başlamanın heyecanı gibidir. Yeni kitabın hayattan beklediğimiz her şeyi vermesini isteriz.Genellikle hayat böyle olmasa da umut etmek bile güzeldir. Çünkü gerçek olsa da olmasa da hayaller kurmak insana mutluluk verir.

2020 yılından benim de birçok beklentim var. Bu beklentilerimin çoğu geçen sene yaptığım şeylerin gelişmesine yöneliktir. 2019 yılı LGS heyecanı içinde başlamıştı. Çok umutlu olmasam da iyi bir okula gitme amacı ile ders çalışıyordum. 8. sınıftan önce hiç bir zaman çok yoğun ders çalışmamıştım. Bu yüzden LGS’ye çalışmaya başladığımda diğer arkadaşlarımın aksine hiçbir şey bilmiyordum.Bu durum beni çok kaygılandırmıştı ve senenin başında herkesten geride idim. Bütün deneme sınavlarından kötü puanlar alıyordum.  2018 yılını böyle bitirmiştim. Kendime 2019 senesi için bir söz verdim ve elimden geleni yaparak daha çok çalışacağıma söz verdim. Söz verdiğim gibi çalışmaya başladım. İlk başlarda bir gelişme elde edemiyordum ve bu beni çok üzüyordu. Ancak haftalar geçtikçe deneme sınavı skorlarım yükseldi. Öğretmenlerim de bana bu konuda çok yardımcı olmuştu. Ve 5 ay boyunca çalıştığım 3 saatlik sınavın günü gelmişti. Heyecanlıydım ancak bunun bir hayat meselesi olmadığını biliyordum. Sınavdaki hislerimi anlatmak oldukça zor; bazen iyi hissettim bazen de bir o kadar çaresiz hissettim. Ama artık bitmişti sınavlar açıklandı ve sınav sonucuma göre bazı devlet okullarına girebiliyordum ancak ailem benim iyi bir İngilizce eğitimi almamı istiyordu. Bu yüzden de bu okula girmeye karar verdim. Yurt dışında bir okula gitmek 8.sınıfa kadar benim için bir hayaldi. 2019 ile beraber bu hayalin de gerçekleşebileceğini anladım.

Bu hayali gerçekleştirmek için ayrıca spor yapıyorum. Kürek sporu uzun yıllardır yurt dışında üniversitelerin birbiriyle yarıştıkları önemli bir spordur.  Gücü ve takım çalışmasını simgeler. Mesela Cambridge ve Oxford gibi önemli üniversiteler bu spora önem verir ve bu sporu iyi yapan insanlara burs teklifi verirler. ben de bu yüzden 2020 senesinde ulusal başarılar elde etmeyi hedefliyorum.

2020 yılından beklentilerim ilk önce milli sporcu olmak ondan sonra da ulusal bir başarı elde etmektir. Derslerimde ise başarılı bir şekilde hazırlık senemi ve Türkçe sınavımı geçmeyi hedefliyorum. 2020 senesinde çok da uzak olmayan hayallerimi gerçekleştirmek için çalışmaya devam etmeyi ve tabii ki de başarılı olmayı umut ediyorum.

(Visited 37 times, 1 visits today)