YENİ YIL YENİ UMUTLAR

Genel olarak her yeni bir yıl herkese yeni birer umut, yeni bir hayat ve yeni anlamlar getirir. En azından biz buna inanıyoruz. Tüm yılın yorgunluğunu, stresin attığımızı, tüm diğer sorunlardan arındığımıza inanıyoruz ve yeni yıla olumlu bir şekilde giriyoruz. Aslında bu olay biraz da kendimizin bu sene daha mutlu olacağına inandırmak için kurduğumuz birtakım şeyler. Çünkü ne her zaman mutlu olabiliriz ne de her zaman üzgün. Üzgün olabilmek için biraz mutlu olmaya, mutlu olabilmek için biraz üzgün olmaya ihtiyacımız var. Birtakım sorunlar aslında üstesinden gelebilmek için varlar.

Etrafımda genel olarak duyduğum şeyler bir önceki yılın ne kadar kötü olduğu. Her yıl çok kötü geçecekse biz ne zaman güzel bir yıl göreceğiz? Aslında genelde biz yeni yılda güzel planlar kuruyor ama yol yakınken dönmeyi seçiyoruz. Sonra o yılın ne kadar kötü olduğunu söyleyip, güzel olacaksa bile o yılı kötüye itiyoruz. Bence biraz daha pozitif bakmalı ve yeni yılda koyduğumuz hedeflere erişmek için çaba göstermeliyiz. Bence 2020 benim yılım çünkü bir adım daha büyüdüğümü hissetmemle beraber yapacağım o kadar değerli şeyler var ki. Öncelikle kendi adıma yapacağım şeylerin başında kesinlikle kendi kişisel hayatımda düzene sokmam gereken bir sürü sorumluluk var.

Ama asıl yapacağım şey birazcık daha yaşamak olacak galiba. Biraz da kendim için. Sırf yeni yıl için değil tabii. Biraz daha mutlu ve etrafımdakileri kendimden daha az düşündüğüm bir hayat istiyorum. Yeni yıl benim insanların uydurduğu bir takvimin yaprak değiştirmesinden ibaret o yüzden yeni yıl olduğu için değil de kendi hayatım olduğu için yapıyorum kendime bu iyilikleri. Hedefim derslerimde iyi bir yer yakalayabilmek ve hayatıma spor veya başka sosyal alanda aktiviteler katmak çünkü her zaman yerimde duran biri değilim. Aynı zamanda biraz daha gülümsemek ve hayata, insanlara ve durumlara daha olumlu bakabilmek çünkü sen yüzünü astığın zaman istediğin hiçbir şey yolunda gitmez. Mutluluk kesinlikle devamlılığı olan ve alışkanlık yapan bir şey.

Umarım ki gerçekten az üzüldüğüm daha çok güldürdüğüm mutlu ve umutlarla dolu bir yıl olur. Çünkü ben bunun olması için elimden geleni yapacağım.

2020 ile ilgili görsel sonucu"

(Visited 21 times, 1 visits today)