YENİ YILDA DÜNYA TURU

 

En az bir kere düşünmüşüzdür ‘Piyango bana çıksa ne yaparım? ’ diye. Her sene olduğu gibi bu yıl bir kez daha bu konu hakkında uzun bir süre kafa yordum.Her sene bu soruya verdiğim cevaplar bu senede değişti.

Sahip olduğunuz sermayenin üstüne 61 milyon eklendiğini düşünürsek, ben bu yeni yıl hediyesine kimsenin ‘hayır’ diyeceğini zannetmiyorum.  Kimisinin aklına yatlar, Bugatti’ler, küvetini altın bilezikle doldurmak gelebilir. Ben bir kısmını ayırıp, bir kısmını da bizden daha çok ihtiyacı olan insanlara verip onları mutlu ederdim. İnsanların yüzünde gördüğüm mutluluk ve teşekkürleri en güzel yeni yıl hediyesi olurdu. Bütün bunların yanı sıra dayım, ağabeyim ve kuzenlerimle birlikte dünya turuna çıkmak en büyük isteğim. Yeni Zelanda’dan başlarız. Zaten biraz önce söylediğim ekiple sıkılmak mümkün değil ama orası bir farklı. Sanki tanrı oraya ekstra bir vakit harcamış gibi. Sonra İskoçya, Avusturalya, Hindistan, Şili, İtalya derken istediğimiz her yeri gezeriz.

Buralar ve dahası gerçekten var. Günlük yaşam felaketinden uzak, huzurlu, hayat dolu. Ömrümün bir çoğunu bir gezgin gibi sevdiğim insanlarla birlikte geçirmek yeni yıla değil, hayatıma verilmiş en güzel hediye olurdu.

Yeni yılda herkesin hayallerinin gerçekleşmesi dileği ile hoşça kalın. 🙂

 

(Visited 173 times, 1 visits today)