Yeni yılda en büyük hayalim

Benim hayatımda 2018 yılında birçok değişim oldu. Bu değişimlerden biri okulumun değişmesiydi. Beştepe Kolejine başladım. Beştepe Koleji kuralların bol olduğu bir okuldu. Bu okula uyum sağlamak benim için biraz zor oldu. İlk başladığımda ne yapacağımı bilemedim. Arkadaşlarıma, öğretmenlerime, sınıfıma, alışmak zor oldu.Ama buna alışmak zorundaydım.

Çünkü, okul kurallarına uymak gerekliydi. Öğretmenlerimden uyarı almak istemiyordum. Daha önceden sahip olduğum alışkanlıklarımı bırakmam gerekiyordu. Zamanla alışacağımı ailem söylemişti. Anlatmam gerekirse; kalemlerim ile derste oynamamam gerekiyordu, öğretmenlerimi daha dikkatli dinlemem gerekiyordu. Arkadaşlarımla iyi geçinmem gerekiyordu. Yani derste hiçbir şey ile ilgilenmeyip sadece öğretmenime bakmam gerekiyordu. Böylece daha iyi öğrenebilirdim.

Eğer öğretmenlerimi dinelemez isem öğrenemezdim. Ama dinlemeye mecburum.Ders yapmayı seviyorum fakat , dersi dinlemeyi daha çok seviyorum ama ben sürekli öğretmenime bakınca boynum ağrıyor buda beni çok rahatsız ediyor. Bu yüzden ben yüzümü öğretmenime çevirmeyince uyarı alıyorum. Ama bunu benim iyiliğim için istediklerini biliyorum. Ama ben bunun farkında olamıyorum. Sadece kızdığını zannediyorum. Ama aslında onlar kızmıyor sadece daha iyi bir öğrenci olmam için uğraşıyorlar. Öğretmenlerimiz sadece iyiliğimizi düşünüyorlar bunu biliyorum ve herşeyin farkındayım.

İşte ben 2019’da bunları yaşamak istemiyorum. 2019’da daha başarılı ve daha akıllı bir öğrenci olmak istiyorum. Sınavlarımda çok başarılı olmak istiyorum. öğretmenlerimin ve arkadaşlarımın beni sevmesini istiyorum. Aslında ben onları çok seviyorum. Fakat benim yaşadığım üzüntülerin farkında değiller. Ama 2019’da başaracağım. 2019’da çok neşeli, çok keyifli, çok başarılı bir yıl olmasını umuyorum. Umarım herşey çok güzel olur.

(Visited 45 times, 1 visits today)