Yeni Yıllar, Yeni Umutlar…

Yeni yıllar, yeni umutlar demek. Yeni bir yıl her şeyin başlangıcı olabiliyor. Yeni bir yıla, “her şeyi sil baştan” diye başlıyoruz. Bu sene, “bu yıl olmadı, sonraki seneye” dediğiniz şeyler var mı? Benim de var tabii ki. Şimdi size benim yeni yıldaki umutlarımı ve yapmak istediklerimi anlatacağım.

          Bu yıl (genel olarak), etkili bir aşının üretilmesini diliyorum. Çünkü aşı olursa okullar açılabilir ve dışarıda tedbirli de olsa arkadaşlarımızla buluşabiliriz. İzlediğim haberlere göre aşı çalışmaları başarılı gidiyor ve %90’a kadar etkisi olabiliyor. Bu aşının herkese eşitçe uygulanmasını diliyorum. Aşıyı herkese adaletli bir şekilde vurulmalı.

Bu yıl öncelikle yeni bir yol bisikleti almak istiyorum. Çünkü bisiklete binmek benim (şu an) en sevdiğim hobi. Bisiklete binmek aslında sizi sportif yapıyor. Özellikle bu pandemi / COVİD 19 döneminde çok dışarı çıkamadığımızdan bize çok güzel bir gezme fırsatı veriyor.

 

 

 

2021 yılında okulların yüz yüze açılmasını istiyorum! Herkes bıktı artık evde olmaktan! Bilgisayara bakıyoruz sonra gözlerimiz yoruluyor ve ertesi gün verimsiz geçiyor. Okulda iken arkadaşlarımız yanımızda oluyor ve onlarla teneffüste eğlenebiliyoruz. Ama evde iken arkadaşımız yanımızda değil onun için teneffüsler sıkıcı geçiyor.

Ayrıca bu yıl arkadaşlarımla buluşmak istiyorum. Çünkü onları bayağı özledim ve dersten başka bir yerde arkadaşlarımı göremiyorum. Arkadaşı çok olan insanların daha uzun yaşadığı biliniyor. Ayrıca arkadaşı çok olan insanların Alzheimer (alzaymır) hastaları olmaları daha düşük…

İşte benim yeni yıla yeniden yeniden ile başlayabileceğim dileklerim….

(Visited 179 times, 1 visits today)