YENİ YOLA HAYIR!

Yeni yolların yapılmasına ben katılmıyorum çünkü büyük şehirlere sürekli göç oluyor büyük şehirlerdeki insan nüfusu plansız olarak artıyor,bu artış beraberinde araç sayılarını da artırıyor.

Hükümetler yeni yol yapım çalışmalarını ne kadar hızlı bitirseler de araç sayısı artışının hızına yetişemiyorlar.Kişisel araç sayısının artışının önüne geçebilmek için özel kullanımda olan araçların sayılarına kısıtlama getirilmesi bunun yerine toplu taşımayı daha aktif ve cazip hale getirilmesi gerekir .Rahatlık ve ücret uygunluğu göz önünde bulundurularak.Bu sayede çevre kirliliğininde bir nebze önüne geçilmiş olur.

Kısa mesafelerde yürüyüş ve bisiklet yolları düzenlenmeli,şehir merkezlerine trafiğin daha yoğun olduğu saatlerde özel kullanımda olan araçlara kısıtlama getirilmeli.

Toplu taşıma araçlarının yakınlarında büyük otoparklar yapılmalı ki insanlar rahatlıkla araçlarını park edip şehir merkezlerine ulaşa bilmeli.

Özetlemiş olursak amaç yeni yollar yapmak değil araç sayısının artışını önlemek ,toplu taşımalara yönlerdirmek, hava kirliliğinin önüne geçmek,trafik kazalarını azaltmak,insanları yürüş ve bisikletlere teşvik etmek.

 

(Visited 42 times, 1 visits today)