Yenilenebilir Enerji Ve Küresel Isınma

Yenilenebilir enerji kullanımı küresel ısınmanın yarattığı olumsuzlukların önüne geçebilir mi? Düşüncenizi gerekçe belirterek tartışın.

Merhaba bugün yenilenebilir enerjiden bahsedeceğim hadi başlayalım.Bence 2021 yılında bu olumsuzlukların önüne geçmek çok zor üstelik zıttı olan yenilenebilir enerji kullanarak bile.Bence dünya olarak bunları yapmakta çok geç kaldık çünkü küresel ısınma sayesinde dünyadaki bir çok yere zarar geldi ve hala gelmeye devam ediyor. Ama tabi ki belki de ileride insanlar yenilenebilir enerjiyi çok fazla kullanırsa ve yaşamlarına dikkat ederse olumsuzluklar çok geç de olsa düzelebilir.

Bana “Peki bu bir kaç yıl önceden yapılırsa kolay bir şekilde etki verir mi ? ” diye sorsaydınız “Evet kolay olmasa da etki verebileceğini düşünüyorum“ derdim çünkü o zaman tüm bunları yapmak için çok da geç kalınmış olunmazdı ve insanlar yenilenebilir enerji kullanarak bunun önüne hızlı bir şekilde geçebilirdi. Ama bunun yaşanamayacağını bildiğimiz için insanlara yenilenebilir enerjiyi kullanmak gerektiği fikrini aşılamamız gerekiyor ve onlarında bunu yapıp bu sayede olumsuzluklardan kurtulmamız gerekiyor ve umuyorum ki öyle olur. Bir sonra- ki yazıda görüşmek üzere.

(Visited 56 times, 1 visits today)