Yenisi En Güzeli

Yakın bir zaman içerisinde kısaca yaklaşık 10 gün içerisinde yeni bir yıla başlıyoruz. Yeni umutlar, yeni sorunlar, yeni insanlar, yeni heyecanlar hemen hemen hayatımızdaki çoğu şey yenilenecek. Peki bu durum bizim için iyi bir şey mi yoksa degil mi? Aslında 2020 yılının başındada bir sürü dileğimiz ve yeni umutlarımız vardı fakat 2020 Dünya geneli için çok iyi bir yıl olmadı. 2020 her ne kadar kötü geçse de 2021 bize iyi gelebilir.

 

Öncelikle 2021 yılından ilk isteğim sağlık. Hepimizin bildiği üzere sadece ülkemizde değil bütün Dünyayı sarsan bir virüs ortada dolaşıyor. Bu virüs yüzünden aylardır okula gidemiyoruz ve aylardır doğru düzgün dışarı çıkıp eğlenemiyoruz. Bu virüs bizim hayatımızı tamamıyla eve kapattı. 2021 yılında umut ettiğim ilk şey bu hepimizi kısıtlayan virüsün çaresi yani aşısının bir an önce bulunması.

 

İkinci olarak 2021 yılının benim için yeni insanlar getirmesini isterdim. Yakın arkadaşlarımız bizim için çok önemli. Bize gerektiğinde moral veriyorlar gerektiğinde bizle beraber mutlu oluyorlar. Yani hem acınızı hem de mutluluğunuzu paylaşacak bir insan, bir dostunuz olması çok önemli. Yeni gelen 2021 yılında benim her ne olursa yanımda olucak ve bana her konuda akıl verebilecek bir dost getirmesini isterdim.

 

Sağlığın yanında bir başka istediğim şeyde huzur. Huzur kelimesi ile aslında anlatmaya çalıştığım şey derdimin olmaması ve etrafımdaki insanlara karşı bir şüphemin olmaması. Etrafımdaki insanların da huzurlu olması çok önemli. Sonuçta etrafımdaki birinin bir derdi veya bir borcu olsa o durum onu üzdüğü ve strese soktuğu için benide üzer ve beni de strese sokabilir. Çevremdeki insanların benim için önemi çok fazla benim mutlu ve huzurlu olmam için onlarında mutlu ve huzurlu olması gerekir. Onların herhangi bir derdi borcu varsa elimden geldiği kadar yardımcı olmak isterim çünkü onların mutsuzluğu beni de mutsuz eder ve doğal olarak onlarda mutlu ve huzurlu olursa ben de onlarla aynı duyguları paylaşırım.

 

Başka bir isteğim ailemle iyi vakit geçirmek. Ailemiz bizim etrafımızda bize en yakın olan topluluktur. Onlara sırrımızı anlatırız onlarla mutlu olduğumuz anılarımızı anlatırız. Ailemiz bizi ne olursa olsun severler. Ailemiz bizim en yakın arkadaşlarımızdır. Aile ortamı bizim için en güvenli ve en güzel ortamdır. Bu yüzden hepimiz için önemli olan bu küçük topluluk benim içim de çok önemli. 2021 yılında yanımda olmasını istediğim ve benim için her şeyden önemli olan şey ailedir.

 

Son olarak istediğim şey yurtdışına gitmek özellikle Amerika’ya. Yurtdışına seyahat etmek aslında biraz koronavirüsün bitmesiyle veya yayılma hızının azalmasıyla alakalı. Şu an uçuşlar veya seyahat kapalı olduğu için hiç bir yere gidilmiyor. Aslında bu isteğimin biraz da birinci isteğimle ilgisi var. Bu virüsün 2021’de bitmesi dileğiyle.

Umarım bu dileklerim 2021 yılında gerçekleşir.

(Visited 19 times, 1 visits today)