Yerçekimine Karşı

NASA uzay turizmini başlatıyormuş. Bana da bir fikir sunuldu. Seçeneklerimden biri 250 bin dolar ödeyerek bir haftayı uzayda geçirmek, diğeri ise miktarı aynı olan parayla dünyanın birçok ülkesini görmek. Aslında ikisini de seçmem. Ben olduğum yerde mutluyum. O parayı istediğim şeyleri ve ailemin istediği şeyleri almak için kullanabilirim.
Biraz açgözlü bir insanım. Mesela bir sürü basket ayakkabım olmasına rağmen doymuyorum, hoşuma giden birçok model daha var. Teknolojiyle de ilgiliyim. Yeni çıktığında bir telefon aldım 2 ay önce falan. Aldıktan birkaç gün sonra yine aynı markaya ait çok daha güzel bir telefon tanıtıldı. Şu an ki telefonumdan çok memnunum gayet yeterli benim için ama diğeri daha iyi ve onu istiyorum. Doymasını bilmiyorum yani.
Parayı bu şekilde harcamama izin vermedikleri için seyahatlerden birini seçmem lazım. Uzaya gitme isteğim daha ağır basıyor. Dünyanın en güzel yerlerine gitmeyi de isterim. Örneğin Amerika’ya gidip NBA maçı izlemek istiyorum ve Amerika’da her şey daha ucuz, burada olmayıp orada olan çok kaliteli ve uygun fiyatlı şeyler var. Buradan on bin liraya alabileceğimiz şeyi oradan yarı fiyatına alabiliriz. Çok avantajlı alışveriş yapabiliriz. İspanya’ya gidip Barcelona ve Real Madrid’in sahasını gezebilirim. Madrid’in Retiro Park’ı da çok meşhur. Barcelona’da olan Antoni Gaudi’nin eseri olan La Sagrada Familia da gidebileceğimiz yerler arasında. Paris’e gidip Disneyland’de eğlenebiliriz. İngiltere’de de gezilecek bir sürü yer var. Shakespeare’in doğduğu kasaba olan Stardford-upon-Avon, muhteşem doğası ve eski tiyatro sahneleri ile ilgileri üstüne çekiyor. Bir üniversite olan Oxford, kitapçıları ve eski kafeleriyle İngiltere’nin en entelektüel şehridir. Big Ben, Londra Kalesi, Stonehenge vb. yerler var.

Uzaya gitmek de var. Çok az gidilmiş ve sırları çözülememiş bir mekanda bir hafta geçirmek daha cazip geliyor. Hele o yerçekimsiz ortam bana mükemmel geliyor. Havada bir kuş edasıyla süzülmek çok hoş gibi duruyor ve çok ilgimi çekiyor. Belki değişik olaylar yaşarız. Düşünsenize uzay aracınıza uzaylılar ateş açıyor siz de onlarla savaşıyorsunuz. Savaşı kazanamazsanız geçmiş olsun ama kazanırsanız bir sürü sırrı ortaya çıkarma ihtimaliniz olur. Kazandığınız için uzaylılar onları bağışlamanız için size bir şey vermek ister, siz de yeni gezegenlere götürmelerini isteyebilirsiniz. Kim bilir belki dünyanın alternatifini bulursunuz .


Sonuç olarak, dünyada yapılacak, gezilecek çokça güzel yerler var ama diğer seçeneğim uzay olduğu için dünyayı tercih etmek zor. Ancak uzaydan korkanlar dünyada kalmayı tercih edebilir.

(Visited 24 times, 1 visits today)