Yeşil Yarınlar

Değerli Kent Sakinleri;

Hepimiz doğanın ne kadar değerli olduğunun ve ona ne kadar ihtiyaç duyduğumuzun farkındayız. Herkes de onu korumak için harekete geçmemiz gerektiğini biliyor. Bu yüzden Ankara Belediyesi olarak “Yeşil Bisiklet” projesini uygulamaya karar verdik.

En büyük temennimiz Ankara’nın da Amsterdam vb. gibi bir bisiklet şehri olması. Şehrimizin büyüklüğünden ötürü tamamen bu ulaşım şekline geçemeyiz ama araba ve özel araç kullanımını en aza indirebiliriz. Bunun için şehrin bazı yerlerine ücretsiz bisiklet istasyonları yerleştireceğiz. Çoğu ana cadde saat 19.00’dan sonra sadece bisiklet kullanımına açık olacak. Bisiklet satış fiyatları ise %25 oranında düşürülecek bunun yanında bütün okullara bisiklet park alanı yapılacak böylece çocuklarımız da sağlıklı bir yaşam için bir adım atmış olacak. Şehrin uğrak noktalarına bisikletliler için özel trafik lambaları konulacak. Ve şehrimizdeki bisiklet yollarının sayısı önemli oranda artırılacak. Tabii bütün bunların yanında bisikletin de kazalara sebep olabileceğinin farkındayız bu nedenle bilinçli sürücüler var etmek için ücretsiz halk kursları açacağız.

Uzun lafın kısası bizler, size mümkün olan en iyi koşulları sağlamak için çok çaba sarf edeceğiz ve sizlerden tek beklentimiz bisikletlerin aktif kullanılması. Unutmayın her şey yeşil yarınlar için!

(Visited 17 times, 1 visits today)