YEŞİLLİK RESİMLERDE KALMASIN

Türkiye’de trafik sorununu ortadan kaldırmak için daha fazla yol yapmalıyız.

Ben bu görüşe katılmıyorum.  Daha çok yol yapmak yeşilliğin azalması demek, ağaçların kesilmesi demek. Yeteri kadar hatta fazlası var zaten, her yer bina. Bu yüzden daha çok yol yapmak trafiğe çözüm olmayacak. Bunun sonu yok. Çünkü arabalar çoğaldıkça hep yol ihtiyacı olacaktır. Bu da yeşilliğin sonu demek.

Peki çözüm ne? Bence çözüm araba sayısının azaltılması. Nekadar az araba okadar az trafik demek. Neden gideceğimiz yerlere motorla yada bisikletle gitmiyoruz mesela. Hem daha az yer kaplıyorlar hem daha ucuz ve daha sağlıklı. Uzak mesafe de oturanlar arabasız bir yere gidemeyecekleri  için evet şart araba ama yakın mesafelere niye bisikletle gitmeyelim. Ana yollar hariç arabalara yolları yasaklarsak herkes güvenle bisikletle gidebilir işine,okula yada evine. Belki yürüyerek. Hem spor yapmış oluruz.

Bir diğer çözüm için hava araçları icat etmek. Bu bir gün olacak. Kim nasıl yapacak bilmiyorum ama olacak. İşte o zaman hiç trafik sorunu kalmaz ve her yer yemyeşil ağaçlarla dolar. Uçan taksi uçan otobüs uçan tren uçan araba bunlar bir gün olacak. Tek dileğim ağaçlar ölmeden olması. Yoksa yeşillik sadece resimlerde kalacak.

 

(Visited 468 times, 1 visits today)