Yetenekler Yükselmek İçindir

İnsana olanlar değil, o insanın içinde olanlar önemlidir demiş Louis Mann. İçimizde olan, herkeste ortak olan özellikler nelerdir hepimiz biliyoruz. İşitme, görme , tatma , hissetme ve koku almadır çoğu kişide olan özellikler. Bizim bildiğimiz bu beş duyunun bazı insanlar için çok basit kaldığını biliyor muydunuz?

Genetiğiyle oynanmayan çok az şey kaldı günümüzde ve insanlarda buna dahil. ‘Süper insan’ tanımını belki duymuşsunuzdur, en azından süper kahramanlarla tanışıklığınız vardır. Nedir peki bizde olmayıp onlarda olan, onları bu kadar özel kılan özellikler? Eşyaları dokunmadan harekete geçirmek dünyada bulunan en popüler süper güçlerden birisidir. Telekinezi (yunaca), uzak anlamındaki “tele” ve “hareket” anlamındaki “kinesis” sözcüklerinden türetilmiş bir kelime olup en basit anlamıyla; cisimleri düşünce gücümüzle kontrol etme yeteneği olarak tanımlanabilir. Diğer bir yaygın güç ise telepatidir. Telepati konuşmadan uzlaşma sanatıdır fakat bu bakışlarla ve mimiklerle değil de beyin dalgalarıyla meydana gelir. Yani telepati ile bir düşünce bir kişiden başka bir kişiye aktarılabiliyor. Telepati hakkında araştırmalar yapan uzmanlar, telepatik yeteneği gelişmiş insanların olduğunu ancak söz konusu yeteneğin çalışılarak da güçlenebildiğini belirtiyorlar.

Bu tamamen insanüstü yetenekler, çoğu kişiyi hayrete diğer kesimi ise dehşete düşürüyor. Benim bir fikrim var mı peki? Elbette var, sonuçta fikirsiz insan meyvesiz ağaca benzer. Ben tanrının bu kutsal yeteneği armağan ettiği insanları sonuna kadar destekliyorum. Eğer bu yetenekler yaygınlaşırsa insanlığı çok daha kolay günlerin beklediğine eminim.

(Visited 43 times, 1 visits today)