Yılbaşı

Bir yılbaşı sabahı ailem ile vakit geçirirken birden kapı çaldı. Kapıyı açtığımda gördüklerime inanamadım. Noel  baba bir sürü hediye göndermişti. Çok mutlu oldum. Hemen hediyeleri içeri taşıdım.  Yılbaşı ağacını süsledim. Işıklarla  donattım.Sonra hediyeleri renklimi renkli yılbaşı ağacının altına koydum. Sıcak çikalataları hazırladım. Ailemle birlikte seyretmek için filmi, dizlerimize örteceğimiz battaniyeleri ve diğer herşeyi hazırlayıp ailemi çağırdım. Çünkü yılbaşı demek aile ile vakit geçirmektir. Aile gibi güzel başka hiç birşey olamaz.Düştüğünde seni kaldırır, tökezlediğimizde elinden tutar, sımsıcak sarar sarmalar.

Sonra birden aklıma kimsesiz çocuklar geldi. onların bu hediyelere benden daha çok ihtiyacı vardı. Ailemle geçireceğim keyifli vakit zaten bana en güzel hediyeydi. Hemen annemlere hediyeleri kimsesiz çocuklara vermek istediğimi söyledim, onlar da bu fikrimi çok beğendi. Hediyelerini aldıklarında gözlerindeki mutluluk herşeye değerdi.

Bu arada gelecek sene eğer Noel Baba bana bir köpek yavrusu hediye getirirse hiç hayır demem. Onunla paylaşacak kucak dolusu sevgim var benim. Umarım Noel Baba bu yazdıklarımı okuyordur. Kimbilir belki kahverengi kıvırcık tüylü küçücük siyah gözleri olan bir yavru köpek gelecek yılbaşı kapımızı çalar.

Yılbaşınız kutlu olsun.

Sevgilerle…

 

(Visited 33 times, 1 visits today)