YILBAŞI HAZIRLIKLARI

Size evimizde her yılbaşı hazırlıkların nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağım.

Biz her yıl aralık ayında çam ağacımızı kurarız.Gecen seneden kalan yılbaşı süslere ek olarak kırılan süslerimiz yerine ailecek yeni süsler almaya gideriz.Çok büyük rengarenk ve kademeli yanan lambamızı ağacımızın her yerinden  geçirip ağacımıza takarız.Ağacımızı süslerken ağacımızın ortasını ben, alt kısmını kardeşim süsler ama ağacımızın üstüne koyduğumuz süsü kardeşim babamın omuzlarına koyup takar. Ağacımızı süslemek, bizim için her yıl özlemle beklediğimiz anlardandır.

Yılbaşı yaklaştığında ağacımızın altına hediyelerimizi yerleştiririz.Ailece çeşitli yemekler ve pastalar yaparız.Ailecek büyük bir masanın etrafında  yemeklerimizi yeriz.Saat gece yarısı 12′ yi beklerken, şarkılar söyleriz,dans ederiz,çeşitli oyunlar oynarız.Ben ve kardeşim uykumuz geldiği için biz hediyelerimizi erken açarız. Tabi ki en eğlenceli yanı hediyeleri açmak.

Ailemizde yeni yıl böyle karşılanır ama bu yıl bir sürpriz varmış, çok merak ediyorum ve sabırsızlanıyorum.Bir de 

Okulda yeni yıl çekilişi yaparız.Kura çeker ve kurada çıkan kişiye hediye alırız ama öğretmenimizin bir kuralı var, isimleri kimseye söylememek.Her yıl okuldaki çekilişte bana kim hediye alacak diye heyecan ile beklerim.

İşte biz de yeni yıl böyle kutlanır.Yeni yılın herkese mutluluk ve sağlık getirmesini dilerim.

(Visited 77 times, 1 visits today)