Yılın En İyi Oyunu: Clash Royale

Clash Royale oyununu seven veya sevmeyen herkese, merhaba! Bu yazımda size Clash Royale oyununu anlatacağım.

Ama önce oyunu yapan şirketi size tanıtmak istiyorum, yani Supercell’i.                                           

Supercell, sadece Clash Royale oyununu değil aynı zamanda Clash of Clans, Boom Beach ve Hay Day gibi oyunları da Supercell bulmuştur.

 

Supercell 2010 yılının haziran ayında Finlandiya’nın Helsinki şehrinde kurulmuştur.

Kurucuları Ilkka Paananen, Mikko Kodisoja, Lassi Leppinen, Niko Derome, Visa Forsten ve Petri  Styrman’dır.

 

Clash Royale oyununda 10 tane arena vardır. Herkes bir üst arenaya çıkmak ister, çünkü oyuncunun arenası ne kadar yüksek olursa klandan o kadar çok kart alıp bağış yapabilir. Klandan ne kadar çok kart bağış alırsa kartlarının seviyesi de bir o kadar yüksek olur. Bağış yapmak ise size altın ve xp verir. Xp level atlamanızı, altın ise dükkandan kartlar almanızı ve güçlenmenizi sağlar. Arena atlamak için kupa kazanmanız gerekir. Kupayı da sadece savaşlardan kazanabilirsiniz.  (Bir savaştan ortalama 30 kupa kazanabilirsiniz.) Savaşları kazanmak için kartlara ihtiyacınız vardır. Kartları sandıklardan alabilirsiniz ve üst arenalardaki sandıklardan daha çok kart çıkar. Ücretsiz sandıklar hariç, diğer tüm sandıkları savaşlardan kazanırsınız. Ücretsiz sandıkları her 4 saatte bir alabilirsiniz. Oyunda 11 tane farklı sandık türü bulunmaktadır. Bunlar Ücretsiz Sandıklar, Gümüş Sandıklar, Altın Sandıklar, Taç Sandıkları, Dev Sandıklar, Büyülü Sandıklar, Destansı Sandıklar, Süper Büyülü Sandıklar, Turnuva Sandıkları, Klan Sandıkları ve Efsanevi Sandıklar’dır. Bunları ben enderliklerine göre sıraladım fakat Turnuva ve Klan Sandıkları ne kadar çok savaş kazandığınıza ve ne kadar çok taç topladığınıza bağlı olarak değişir.

Klanlar:

Klan, aslında bir tür gruptur. Bir klanda en fazla 50 oyuncu bulunabilir ve klanı oluşturmak 1000 altın gerektirir. Klanlar sizin gelişmenize büyük ölçüde yardımcı olur. Hatta klanda 50 kişiyseniz çok hızlı gelişebilirsiniz. Çünkü klan sandıklarını açmak için klandakilerin taç toplaması gerekir ve klanda 50 kişiyseniz maksimum sayıda taç toplar ve en iyi klan sandığını açabilirsiniz.

Şimdi size bir klan örneği gösterip (bizim klan) bloğumu bitireceğim.

Klana gelmek isterseniz, klanın adı

ROYALE FAMILY

 

(Visited 211 times, 1 visits today)