Yirmi Yıl Sonra…

Benim adım Akın. Yaşım 29. Yıl 2038… Ferrari’ler, Mercedes’ler, Lamborghini’ler … falan eskidiler. Uçan arabalar çıktı! Bilmeyenler için söyleyeyim. Şu anda adamlar gaz maskesi takıyorlar. Neden mi? Birazdan söyleyeceğim ama önce size bu dünyayı tanıtmam gerek.

Bu dünya eski dünya ile aynı gezegen ama değişti. Artık ağaçsız, çimensiz bir yer oldu. Ben 9-10 yaşlarında iken dünya çok farklıydı. Yine her yer bozkırdı ama biraz daha azdı. Şimdi gaz maskesini neden taktığımızı söyleyeyim. Tabii ki hiç ağaç yok. Ben de bir tane kampanya düzenlemek istedim. Gelin size zaman makinesini anlatayım. Bunu zaten herkes istemiştir. Ama bu gerçeği… Şuradaki yere gitmek istediğiniz zamanı yazıyorsunuz. Ve işte … Milattan önce 1946 yılı! O zamanlar çok güzelmiş ama elektrik yokmuş, oyuncak çok yokmuş. Onun için biraz da kötüymüş. Heh! Kampanyadan da bahsedeyim. Kampanya şöyle olacak: Gaz maskesi takmamak için bazı boş bozkırları yıkacağız ve yıkılan yerlere tohum dikeceğiz. Bu kadar. Ve artık gaz maskesi takmayacağız. Kampanyaların yapıldığı yere gittim. Orada ki adama söyledim, “Ben gaz maskesi takmak istemiyorum.” Adam da dedi ki “Eee bunu neden bana söylüyorsun?” Ben de “Yani bunun için bir kampanya düzenlemek istiyorum.” dedim. Ben “Boş bozkırları yıkıp, oralara tohum ekme kampanyası düzenlemek istiyorum.” dedim. O “Olmaz!” dedi. Ben de “Niye?!” dedim. O “O zaman ortam bozulur herkes bağırır daha çok şey olur. Yani, olmaz!” dedi. Ben de gittim adam aradım. Sanki başka yer yoktu. 5 saat sonra … Her yere baktım ama hiç kimse kabul etmedi.

AHH! Aklıma bir fikir geldi! Ben yeni bir meslek kurup bunu yayıp, kampanya kurabilirim. Adı da KAMPANYACILAR olsun. Ama ilk ekip bulmam gerek. Ve bulmuştum da. Adları Poti, Koti, Yoti ve ben. O ekiple mesleği kurup, yayıp, başlattık. Bir terslik olmadı. Bu meslek yayıldığı için bu kampanyaya itiraz edilmedi ve yapılmaya da başlandı. O adam bana ters ters baktı ama Koti ona hırlayınca o korktu. Zaten Koti bir köpekti. Hem de dobermandı. İşimiz bitti. Ve eskisi gibi olduk; kıtalar, ülkeler birleşmeye başladı ve Londra Köprüsü yıkıldı. Ama Boğaz Köprüsü yıkılmadı. Artık herkes mutluydu. Ve bu anlattıklarım gelecekte olacaktı. Şu anda 9 yaşındayım ve gaz maskesi takmıyorum. Zaman makinesi ile gidip anlattım size bunları. VE SON…

Eğer bu bloğu beğendiyseniz beni takipte kalmayı unutmayın. Sonraki bloglarda görüşürüz.

(Visited 70 times, 1 visits today)