Yok Olacak Meslekler

İnsanlar asırlardır evini geçindirmek ve mal sahibi olmak için çeşitli işler yapmışlardır. Birkaç yüzyıl öncesine kadar çoğu insan tüccarlıkla geçimini sağlarken teknolojinin ve ihtiyaçların artmasıyla birlikte bunları karşılamak için çeşitli meslekler ortaya çıkmıştır. Şu an dünya git gide elektrik çağına hazırlanıyor bununla birlikte bazı meslekler ortaya çıkacak ve  bazıları ise yok olacak. Yok olacak meslekler:

Bankacılık, günümüzde İnternet bankacılığı hızlı bir şekilde yayılmış durumda. İnsanlar tek tıkla kredi çekebiliyor, kredi borçlarını ödeyebiliyor, havale yapabiliyor ve İnternet bankacılığı daha bir çok ödeme imkanı sağlıyor. İnternet daha da yaygınlaştığı zaman belki de bankacılar olmayacak, onun yerine size yardımcı olacak robot bankacılar olacak.

Şöförlük, direksiyon başında oturulması şartıyla örneğin Tesla gibi kendi kendine giden otomobiller yaygınlaşmakta. Belki de ilerde insansız programlanmış kamyonlar, otobüsler ve daha birçok taşıtlar kullanılabilinecektir.

Askeri pilotluk ve tank sürücülüğü, önümüzdeki yıllarda insansız hava aracı ve insansız tank üretimine geçileceği en son Cumhurbaşkanı tarafından duyuruldu. Böylelikle askeri pilotluk ve tank sürücülüğü gibi meslekler de yok olacak.

Çiftçilik; Önümüzdeki 10 yıl içinde hasadını kendi eken, sulayan, toplayan insansız makineler nedeniyle belki de ekmeğini topraktan kazanan milyonlarca insan işsiz kalabilir.

(Visited 75 times, 1 visits today)