Yolculuk

Mutluluk, Heyecan ve Hırs birlikte bir yolculuğa çıkmışlar. Bu yolculukta Öfke’yi aralarına almamışlar, çünkü onu hiç istemiyorlarmış. Öfke’nin her şeye kızıp, bağırması onları çok rahatsız ediyormuş.

Yolculuk sırasında karşılarına bir anda Öfke çıkmış ve hepsi olduğu yerden sıçramış. Öfke:”Ben çok sinirliyim! Siz beni almadan nereye gidiyorsunuz böyle? Ben de sizinle gelmek istiyorum!” diye bağırmış. Mutluluk ve Heyecan öne çıkmış: ” Bizimle gelmek istiyorsan mutlu olmalısın ve bizimle birlikte heyecan duymalısın.” Öfke bunun üzerine “Ama ben hep böyleyim, her şeye sinirlenirim. Başka nasıl hissedilir bilmiyorum kı…” demiş.

Bu arada Hırs komik olmayı biliyormuş. Öfke’ye komiklik yapmaya karar vermiş, onu değiştireceğine inanıyormuş. “Ben nasıl öğreneceğim gülmeyi?” demiş Öfke. Hırs, ” Ben sana yardım edebilirim. Benimle gel…” demiş. Hırs, Öfke’yi öyle çok güldürmüş ki, diğerleri Öfke’yi yerde yatıp kahkaha içinde gülerken bulmuşlar.

Öfke çok mutlu hissetmiş ve bundan sonra hep komik olmaya söz vermiş. “Ben de sizinle gelebilir miyim artık?” diye heyecanla sormuş Öfke. “Gelebilirsin elbette Öfke, Yaşasın!” demiş Heyacan.

Ama artık Öfke’nin yeni adı KOMİK’ti…

(Visited 51 times, 1 visits today)