Yorgun Bir Günden Sonra Muhteşem Bir Sürpriz

Koşa koşa ilk ben çıktım, hiçbir yerde fazla durmak istemiyordum hiçbir şeye fazla takılmak istemiyordum. Tek istediğim hızlıca eve gidip kendimi yatağa atmaktı. Yaptığım şey de tam olarak bu oldu. Tamı tamına on iki saat uyudum, nasıl olsa bir sonraki gün tatildi. Benim için hiçbir sıkıntı yaratmaz diyerek yatıp on iki saat uyuduğumda sabah kalktığımda yanımda duran şey içi mesajla, bildirimle dolmuş bir telefonu. Açıp ilk başta YouTube bildirimlerime bakmaya başladım, yaklaşık bir saat video izledikten sonra arkadaşım aradı ve telefonda bana bağırmaya başladı. Ben ise ne olduğunu şaşırmış bir halde arkadaşımın bana bağırışını dinliyordum. Birkaç laf ettikten sonra ben daha bir şey diyemeden yüzüme kapattı. Birkaç dakika kendimi sorguladım ve telefonu açtım, bir de ne göreyim.

Arkadaşlarımın benimle birlikte olduğu grupta bir hafta öncesinden planladığımız buluşma konusu açılmıştı. Herkes buluşmuştu ve bütün arkadaşlarım bana ulaşmaya çalışıyorlardı. Telefonu açtığımda saat on iki idi. Arkadaşlarım ise saat dokuzda buluşmuşlardı. Bütün arkadaşlarım bana sinirli bir şekilde o gruba yazarken nedense iyi bir fikir olduğunu düşünerek ben de gruba merhaba yazmaya karar verdim. Bu sadece onların sinirliliğini arttırdı ve iyice grubu doldurmaya başlamışlardı.

Telefonda grubu susturup dışarı çıktım, arkadaşlarımın nankörlüğünü benim de yaptığım akılsızlığı düşünüyordum. Evet, bunu bir haftadan beri planlıyorduk fakat bu onlara bu kadar küçük bir şey için bana bu kadar kızma hakkı verir miydi? Ben onları kimse ile satmadım, ben doktorum ve ayda yılda bir kez tatilim oluyor. Kendime dinlenme hakkı veriyorum onlar da da ve unutmuş olmam gayet normal bence. Ama onların yerinme bir de empati kurunca cidden ekilmiş hissediyor insan. Rastgele bir yerden simit ve ayran aldım, bir bank bulup oturdum. Denizin sesi beni benden alıyordu, çok güzel ve dinlendiriciydi bu benim için, ama kafam nedense arkadaşlarımda kalmıştı. Sahildeki bu bankta oturmuş olup bitenleri düşünürken bakla falı bakabildiğini söyleyen bir kadın yanıma geldi. Bu kadının yüzü ilk başta bana tanıdık gelmişti ama takmadım çok. Falıma bakmasına izin verdim, kafam çok dağınıktı ve nedense falımı merak ettim, bir de ne göreyim.

Bu kadının kolunda benim arkadaşımda da olan bir dövme vardı, etrafıma bakındım ve birkaç tanıdık yüz görmeye başladım arkadaşlarım bana sürpriz yapmak için beni evden buraya kadar takip etmişti. Dün akşam da beni takip ettiklerinden böyle bir şey olabileceğini tahmin etmişlerdi. O gün çok eğlenceli geçti ve gidip bir kere daha kendimi yatağa attım. Haftaya umarım bunun gibi bir şey olur diye zaman hızlı geçsin istiyordum sadece…

(Visited 23 times, 1 visits today)