Türkiye’de YouTube ve YouTuberlar

Youtube Nedir?

-Youtube saatler boyunca bir yandan önümüzdeki abur cuburları hunharca yemeye çalışırken bir yandan da çılgınlar gibi 45 Kiloluk Mega Diy Slime gibi videoları izlememize yarayan çok yararlı bir sitedir.

Türkiye’de Youtube

 Beğenen zengin olur inşallah.

-Evet.Youtube’u takip edenler bilir.Neredeyse her youtuberın videolarına başlamadan önce söylediği o kutsal sözler ”Hepinize merhaba arkadaşlar ben Emre bugün sizlerle birlikte blog yazacağız. Bu arada daha videoyu görmediğiniz halde alttaki beğen tuşuna basmayı unutmayın. Unutmayın sakın. BEĞENİN. BEĞENMEZSENİZ gece yatağınızın altından çıkıp rüyanıza Yeşil Nasim’i sokarım. ”Yeşil Nasim de kim?” dediğinizi duyar gibiyim. Sizi onunla tanıştırmadan önce uyarmalıyım. Kalıcı beyin hasarı ve psikoloji bozukluğu yaşayabilirsiniz.

-Evet konumuza geri dönelim. Yaklaşık 2 sene önce Türkiye’nin tanınmış bir Youtuberını izliyordum. Şu anda izlemesem bile onun yaptığı videoları o zaman severek izliyordum. Ta ki bir gün bilgisayarda izleyene kadar. Bilgisayarda videoyu açtığımda daha giriş yapılırken videoda ”Beğenen zengin olur inşallah” yazdı. Ve ne yazık ki bunu sadece onda görmedim. Takip ettiğim kişilerden yapanları da gördüm. Şimdi açık konuşalım bu kanalların çoğu Minecraft kanalı ve takipçilerinin neredeyse hepsi 10-12 belki de daha küçük yaşta olan çocuklardan oluşuyor. Şimdi ise yeni bir yöntem oluşturuyorlar. Yöntem şu. Bir seri yapıyorlar. Eğer o seri normalden daha fazla beğeni alırsa tüm hafta boyunca para basar gibi o seriden video basıyorlar. Sonuç olarak sokak kenarlarında asla o oyuncağı alamadığınız, para sömüren otomatlar gibi beğeni sömürüyorlar. O halde sıradaki konuya geçelim. Tatatataaaa. Nasıl beğendiniz mi? Bu bloğa daha çok puan verin diye böyle bir geçiş yaptım.

-Hiç Youtube’a öbür taraftan baktınız mı? Ben baktım. Ve sadece size şunu söyleyebilirim. BAKMAYIN. İstanbul’da metrobüste nasıl yer kapmak için açlık oyunlarının arka sahnesi canlandırılıyorsa bu çocuklar arasında da Youtuber olma hayali canlanıyor. İnanın bana bu çocuklar Youtuberlardan bile, beğeni alma konusunda çok çok çok daha fenalar.

 -Kanser hücrelerimizi yok ettiğimize göre lattemizi alıp karın tadını çıkarabiliriz. Mutlu yıllar.

(Visited 285 times, 1 visits today)