Yüzmenin Faydaları

Yüzme her insan kolaylıkla yapabilir mi? Engelliler yüzebilir mi? Her insan doğuştan yüzme bilebilir mi ? Bana yüzmek deyince aklıma bu sorular geliyor. Peki ya siz bu soruları hiç aklınızdan geçiyor musunuz? İşte şimdi sizi bu konuda bilgilendireceğim.

Tabi ki her insan yüzebilir, fakat önce çok derin olmayan bir yerde egzersiz yaparak öğrenebilir. Bence çoğu insanın olduğu gibi engelliler de yüzebilir. Bence insanlar doğuştan yüzme bilmez. Yüzme sonradan öğrenilen bir etkinliktir. Belirli kuralları vardır. Su yüzeyinde kalabilmek, belirli kuralları uygulamak ve bilmekle mümkündür.

Yüzmenin faydalarına gelince: – Yüzme bilmek hayat kurtarır( su baskını sel her an her şey olabilir)
– Suyun insanı rahatlatan ve stresimizi azaltan bir tarafı vardır.
– Yüzerek rahatlarız.
– Yüzerek fazla kilolarımızdan kurtuluruz.
– Doktorlar bel ve boyun fıtığı gibi hastalıklarda yüzme ile tedavi yaparlar.
– Yüzme eğlencelidir, bu yüzden tatilde bol bol yüzmeliyiz.

Yüzmeyi eğlenceli bir aktivite olarak yapabileceğimiz gibi bir spor çalışması olarak da yapabiliriz. Ayrıca çocukların gelişiminde, yaşlıların sağlıklı bir yaşam sürdürmelerinde inanılmaz katkıları vardır. Kısacası herkes için yararlı ve eğlenceli bir aktivitedir. Buna rağmen yüzme bilmeyenlerin ya da yüzme eğitimini almayanların denize girmeleri çok tehlikelidir. Suyun şakası olmaz. Yüzeyim derken yaşamınızdan olabilirsiniz. Lütfen dikkatli olalım.

(Visited 130 times, 1 visits today)