Zaman Efendisi

Zaman ve özellikle içinde bulunduğumuz zaman dilimi çok önemlidir. Bunun sebebi ise kaçırdığımız fırsatların çoğunlukla geri dönüşünün olmayışıdır. Peki ya bu sınırları geçersiz sayacak bir zaman makinesi elimize geçseydi?

Aslında benim gözümle bakarsak hayatımı değiştirecek çok önemli bir fırsat kaçırmadım. Fakat şuan ki sahip olduğum minik tecrübelerim ve bilgilerimle daha erken bir zaman diliminde yaşamış olsaydım hayatımın çok farklı olacağını söyleyebilirim. Belki de günümüzde var olan, toplumun çoğunun bildiği bilimsel kurallar ve gelecekte olmanın verdiği avantajlarla ve sonunda olacakları biliyor olmakla oluşacak kötü olayları belki de önleyebilirdim. Sürekli geçmiş ve gelecekte seyahat ederek günümüzde ve gelecekte bulunan bilim insanlarının yardımını alarak bilimin daha hızlı ilerlemesine yardımcı olurdum. böylece insanlığa bir katkıda bulunmuş olurdum.

Zamanda yolculuk yaparak geçmişte var olmuş canlı türlerini birebir inceleme fırsatına sahip olurdum. Özellikle dinozor türlerinin gelecekte araştırılabilmesi için veriler toplamaya çalışırdım. Çünkü geçmiş deyince çoğu insan gibi günümüzde pek bilgiye sahip olmadığımız dinozorlar benim de ilgimi çekiyor. Çünkü günümüzdeki canlılardan çok daha büyükler ve dinozorlardan evrilerek gelen canlılar günümüzde oldukça küçükler. Ayrıca geçmişte var olmuş olan bitki türlerini de zaman yolculuğu sayesinde incelemez isterim. Özellikle bitkilerin yoğun olduğu ikinci jeolojik devire zaman yolculuğu yaparak günümüz taş kömürü yataklarını oluşturan bitkileri incelemek isterdim.

Doğal manzaraları çok seven biriyim fakat günümüz yaygın olan kentleşme sorunu  nedeniyle bu manzaralardan yoksun kalıyorum. Bu nedenle doğal manzaraların henüz .insanlar tarafından yok edilmediği zamanlara da yolculuk yapmayı çok isterdim. Böylece bir çok doğa harikasının oluşumunu istediğim zaman ve istediğim hızla inceleme fırsatı bulabilirdim. Özellikle oluşma süreci uzun bir zamanı alan coğrafi oluşumların nasıl, oluştuğunu ve geliştiğini daha yakından görebilir ve detaylı bir şekilde incelemek isterdim.

Antik Mısır piramitlerinin de yapım aşamasında bulunmayı çok isterdim. Çünkü piramitlerin yapımı, içinde taşıdığı sırları, mezarların korunması için alınan önlemler günümüzde hala tamamen çözülebilmiş değildir. Böylece zaman da yapacağım yolculuk sayesinde bunları öğrenebilir, günümüz mimarisine katkı sağlayabilirdim. Ayrıca bilimin bu konudaki soruları da yanıtsız kalmamış olurdu. Maya Tapınakları ve bunun gibi yapımı hala sır olan bir çok tarihi yapıtı araştırabilir, anlayabilir ve aktarabilirdim. Ayrıca geçmişte yaşamış bir çok düşünür ve yazarın psikolojisini kendilerinden dinleyebilme fırsatı da bulurdum.

Geçmişte var olmuş olaylardan yola çıkarak şuan ki hayatımdan ve gelecek zamanlardan ders çıkarabilirdim. Ayrıca çevremdeki insanların da geçmişteki deneyimlerden faydalanmasını sağlayabilirdim. Geleceğe giderek olacak sorunları görür, günümüzde ve geçmişte yaşayan insanların bu sorunları oluşturmaması için çözümler üretirdim. Bu ay zaman makinesinin bende oluşturduğu düşünceleri anlatmaya çalıştım. Bunu da olabildiğince size aktarmaya çalıştım. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Gelecek ay görüşmek üzere.

(Visited 60 times, 1 visits today)