Zaman Makinem Olsa

Benim bir zaman makinem olsaydı bazı icatların bulundukları tarihlere gitmek isterdim, insanların ilk başlarda o icada nasıl tepki verdiğini, ön yargılı davranıp davranmadığını ve saçma bulup bulmadığını görmek isterdim.

Öncelikle Galileo Galilei’nin teleskobu icat ettiği 1592 yılına gitmek isterdim. Galileo teleskobu icat ettiğinde diğer bilim adamları bunu saçma ve gülünç buldu. Ben bu tarihe gittiğimde ise diğer bilim adamlarıyla konuşup bu icadı neden saçma bulduklarını sormak isterdim.

Daha sonra ise metronun ilk kullanılmaya başlandığı şehre, Londra’ya, 1863 yılına gitmek isterdim. İnsanlara bu yeni toplu taşıma aracı hakkında sorular sormak, onlara bunu kullanmanın mantıklı gelip gelmediğini öğrenmek isterdim. Bunun dışında ilk metronun, şu anki metrodan farklarını ve eğer öyleyse neden şimdiki metronun daha kullanışlı olduğunu da öğrenmek isterdim.

Ancak tabi ki bunları öğrendikten sonra sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde günümüze dönmeyi dilerdim. Sonuçta zaman makinesi tehlikeli bir icat.

(Visited 140 times, 1 visits today)