Zaman Makinesi

  1. Eğer zaman makinesi kullanmak gibi bir şansım olsaydı ne yapacağımı çok iyi bilirdim. İleriye kısacası 2050′ ye falan giderdim. Neden mi? Çünkü ilerde bilim insanı olmayı düşünüyorum ve çok güzel yeni teknolojik aletler yapmayı. Bunlardan bazıları şöyle olabilirdi: Mesela gözünüze bir lens takardınız ve her şeyi ondan görebilirdiniz; cep telefonunuz gözünüzde gibi olurdu, göz hareketlerinizle istediğinizi yapardınız ve bu icatları yapabilmek benim çok hoşuma giderdi. Daha çok çalışırdım daha iyi şeyler yapabilmek için.

 

  • Ya da Atatürk’ ün olduğu zamanlara gidebilirdim. Onların ne kadar yoksul olduklarını ve Atatürk’ün ülkemize yaptığı iyilikleri görebilmek için; benim, daha doğrusu bizim şu anda ne kadar şanslı olduğumuzu görebilmek için,  ne kadar iyi şekillerde yaşadığımızı görebilmek için…

 

  • Ya da 2070’e giderdim. Dünyamızı biraz olsa bile geliştirmek için… Bütün hayvanların nesli tükenmiş, göller, denizler, okyanuslar hepsinde , her yerde  çöp olduğunu görebilmek için, dünyanın çok değişmiş olduğunu hatta artık olmadığını… Bunun asıl sebebi biziz çünkü sadece kendimizi düşünüyoruz. Sanki dünyada sadece biz varız. Hayvanları, bitkileri canlı olarak görmüyoruz, bunları insanlara söylerdim ve geleceğimizi azıcık olsa bile değiştirebilirdim belki…..

 

(Visited 9 times, 1 visits today)