ZAMAN MAKİNESİ

Eğer beni bir zaman makinesinin içine koysalardı, ben Osmanlı dönemine gitmek isterdim. Çünkü ben Osmanlı dönemine ait yemekleri çok merak ediyorum. Yani benim Osmanlı dönemine gitmemin sebebi orda ki yemekleri merak etmem. Örneğin: Osmanlı döneminin çiğ köfteleri. Acaba o zamanlar nasıl ve neyden çiğ köfte yaparlardı? Hiç düşündünüz mü? Acaba o zamanlar elek diye bir şey var mıydı? Ben düşündüm. Bence o zamanların aletleri daha farklıydı ki öyleydi. Mesela, Osmanlı’nın meşhur yemeklerinden biri olan Hünkar beyendi yemeğini de tatmak isterdim. Ondan sonra Ayvalı yahni yemeğini de denemek isterdim. Çünkü Ayvalı yahni yemeğini hala yapanlar var ama ben o zamanın Ayvalı yahnisini yemek isterdi.

(Visited 11 times, 1 visits today)

ZAMAN MAKİNESİ

Gözlerimi kapatıp hayallere daldığımda, bir anda her yerden sesler gelmeye başladı. Yoğun bir uğultu içerisinde gözlerimi açtım ve etrafımda yanıp sönen ışıklar vardı; zaman kapsülü içerisinde olduğumu fark ettim. Önümdeki minik ekranda 2030 yılında olduğum yazıyordu. Kapsülden çıkmak için kapıyı açtım ve kendimi 21 yaşına gelmiş genç bir kız olarak buldum. Etrafıma bakındım çok güzel bir üniversitenin bahçesinde olduğumu fark ettim ki burası hep küçüklüğümde hayal kurduğum üniversitenin mimarlık bölümünün bahçesiydi. Tüm öğrenciler telaş içerisinde derslerine yetişmeye çalışıyorlardı. Ben de onların peşlerine kapılarak bir sınıfa girdim. İçerisi çok büyük bir çizim stüdyosuydu ve stüdyodaki tüm öğrenciler masalarında oturmuş yaptıkları çizimler üzerinde tartışıyorlardı. Boş bir masa bulup oturdum hemen bende sınıf tahtasında yazılı olan konu hakkında kağıda bir şeyler karalamaya başladım. Amacım ortaya güzel fikirlerle dolu bir çizim çıkartmak ve sınıftaki diğer öğrencilerin arasına girip onlar ile yapmış olduğum çizim hakkında konuşmaktı.
Stüdyo dersindeki görevli hoca yanıma geldi ve daha önce beni bu derste görmediğini ekrandan yeni öğrenci girişi olup olmadığını adeta beni sorgular gözlerle kontrol ettiğini söyledi. Ne yapacağımı şaşırmıştım, gerçekleri söylesem nasıl inanırdı ki? Ben bile inanamıyordum camdan yansımış halime, büyümüş ayaklarıma, ellerime, kollarıma hatta konuştuğum sesime. Yeni olduğumu geçiştirerek söyledim. İçimdeki sese güvendim, büyüklerim konuşurken iyi bir dinleyiciğdim, başarırdım, hem büyük büyük konuşmak o kadar da zor olmamalıydı. Bildiğim bir iki tasarım planını anlattım, hocanın tam içine sinmesede beni sorgulayan gözleri biraz daha rahatlamıştı. Bunu da atlattığıma göre esas mesele öğrencilerdi neyseki bu konuda çok şanslıydım hemen bana yardım eden konuşup sohbet eden eğlenceli arkadaşlarım oldu. Hatta o kadar komikti ki bize 12 yaşımızı hatırlatıyorsun Alkım diye espri yapmaya bile başlamişlardı. Dersler bitti ben arkadaşlarımla takılırken içimde ki merak her yerimi sarıyordu, arabalar değişmiş, binalar değişmiş hatta elimde taşıdığım telefonum bile değişmişti.
En başta ben değişmiştim ve bu beni tanımak harika bir şeydi. Hayallerim gerçekleşmişti, başarmıştım. Peki ben tüm bunları yaparken buradayken annem ve babam hatta köpeğim ve kedim nerelerdelerdi? Bir anda panik oldum ya bir daha onları göremezsem ne yapardım? Bu düşünceyle daha fazla başa çıkamayacağıma karar verdim ve panikle buraya geldiğim yere gitmek için koştum hatta uçtum. Bir iz bir işaret olmalıydı beni geri götürücek bir şey. Az ileride gözlerimi kamaştıran, çocukluğumda sahilden toplamayı çok sevdiğim taş parçası gördüm. Evet! bu bir işaret olmalıydı hemen avucuma aldım, gözlerimi kapadım ve var gücümle ailemi evimde hayal ettim. Etrafımda yine aynı uğultular ve aynı ışıklar içinde gözlerimi açtığımda bir çift göz dünyanın en güzel gülümsemesiyle bana bakıyordu. Annem… Nasıl sarıldığımı hatırlamıyorum bile. Ben ne yaşamıştım? İçimde ki umut güven inanılmaz arttı başarı duygusu her yerimi sardı belki şu an yapacak çok şey var ama hayallerimin peşini asla bırakmayacağım ve bu yolda bana destek olan aileminde.

(Visited 1 times, 1 visits today)

ZAMAN MAKİNESİ

Ben olsaydım zaman makinesiyle yolculuk yapacak olsaydım doğduğum seneye gitmek isterdim annemler neler olduğunu anlattılar ama ben canlı canlı seyretmek isterdim dünyaya tam olarak nasıl gelmişim neler olmuş neler konuşulmuş bunların hepsini görmek isterdim annemlerin anlattığına göre gece yarısı saat iki gibi annemler uyurken annem uyanmış suyu gelmiş daha sonrasında annem doktoru aramış ve hastaneye gitmişler sonrasında sabaha kadar beklemişler ve ben sabah saat on birde doğmuşum herkes çok korkmuş çünkü ben sekiz aylık doğmuşum ben doğduktan sonra küveze bile gerek kalmamış çok sağlıklı ve enerjik bir bebekmişim annemler anlattığı için neler olduğunu biliyorum aklımdada canlandırabiliyorum ama yine de bunu görmek isterdim herkes dünyaya nasıl geldiğini görmek ister merak eder

(Visited 1 times, 1 visits today)

Zaman Makinesi

Televizyonda görnüştüm herkes zamanı geri çevirmek istiyordu. Bende düşündüm bir makine icat etmeye karar verdim. Bunun üstünde biraz düşündüm ve ismini Zaman Makinesi koymaya karar verdim . Bu zaman makinesi istediğin zamana gidebilme imkanı sağlıyor ve çok eğlenceli bi makine. Bunu tamamlamak için uzun yıllar geçti. Bazı şeyleri yanlış bazı şeyleri ise doğru yapmıştım ama deneye deneye yapmıştım . Bunu denemek için korkuyordum ama dışardan bir hayvan alıp onun üstünde denedim . Hayvanı kabinin içine koydum ve bir süre sonra başka yıllara gitti . Ama hangi yıl olduğunu bilmiyordum . Bunu çözmek için her yılın bir kartını hazırladım ve kabinin kart girişine taktığında o yıla gidebiliyordu . Tıpkı uçak biletleri gibi . Bunun gidiş ve geliş kartıda vardı .Gittiğimizde tabikide orda kalmıyorduk . Bunun üzerine baya bir çalılştıktan sonra kendi üstümde denemeye karar verdim. Biraz süre geçtikten sonra geleceğime gitmeye karar verdim . Neden gittiğimi sorcak olursanız iş hayatım nası , iyi birimiyim , yaşıyomuyum , zenginmiyim gibi şeylere bakmak için gitmiştim . Bu zaman makinesiyle biraz yolculuk yaptıktan sonra geri olduğum zamana geldim ve bu makineyi satışa sunmaya karar verdim . Nerdeyse tüm herkes almak için can atıyordu . Bunların hepsini sattıktan sonra kendimden gurur duydum .

(Visited 1 times, 1 visits today)

Zaman Makinesi

Herkese merhaba bugün zaman makinesini kullanma imkanım olsaydı ne yapacağımı anlatacağım. Zaman makinesini kullanma imkanım olsaydı ilk olarak geleceğe gidip gelecekte katlanan telefon yapıp yapılmayacağına bakardım. İkinci olarak ise akıllı telefonun nasıl yapıldığını bir kağıda yazardım, Graham Bell’in telefonu yaptığı zamana dönüp Graham Bell’e bunu gösterirdim ve bu yüzden geçmişteki insanlarda akıllı telefonu kullanmış olurdu.

Üçüncü olarak ise dinazorların olduğu zamana gidip büyük bir macera yaşardım, dördüncü olarak ise çok merak ettiğim için geleceğe gidip nasıl bir insan olacağımı, hangi mesleği yapacağıma bakardım. Son olarak ise zaman makinesini bomba ile patlatırdım çünkü kimse geleceğe veya geçmişe gitmesin diye.

(Visited 60 times, 1 visits today)