ZAMAN YOLCULUĞU

Benim bir zaman makinem olsaydı eğer ki gideceğim zaman 23 Nisan 1920 olurdu. Çünkü bu dünya üzerindeki çocuklara verilmiş en güzel hediyeyi, en güzel kişinin gözlerine bakarak almak isterdim. Sizce dünya üzerinde çocuklara verilmiş daha güzel bir hediye olabilir mi?

Seneler sonra bile coşkuyla kutlanan bu güzel ve anlamlı günü Mustafa Kemal Atatürk’ün (huzur içinde yatsın) kendi sesinden bizlere armağan edişini dinlemek isterdim. Hepimiz biliyoruz ki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı o tarihte çocuklara armağan edildi. Oradaki bütün çocuklarla 23 Nisan’ı neşe ve coşkuyla kutlamak benim için çok büyük bir mutluluk olurdu. 1920’ye gitmiş olsaydım böyle bir günde yapılacak en güzel şey çocukları daha da mutlu etmek olurdu. Çocuklara hediyeler dağıtmak isterdim. Savaştan çıkmış anne veya babalarını kaybetmiş çocukları bir nebze de olsa mutlu etmek o anda dünyanın en güzel şeyi olsa gerek.

23 Nisan’ın 1920’deki havasını teneffüs etmek, oradaki coşkuya şahit olmak, çocukların neşesine ortak olmak, hediyeler paylaşmak, Mustafa Kemal Atatürk’e bakmak, bakmak ve uzun uzun bakmak isterdim. Bu güzel günü bize armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve rahmetle anıyorum.

(Visited 12 times, 1 visits today)