Zamanımızın Gelişmiş Makineleri

Arkadaşlar şu an dünyada çok gelişmiş makineler var. Bunlardan biri neredeyse hepimizde vardır;  yani insanların sürekli kullandıkları telefonlar bile çok gelişmiş teknolojik aletlerdir. Hepimiz günlük hayatta birçok şeyi telefon kullanarak yapıyoruz. Akıllı telefonlar sadece birine ulaşma da, değil birçok bilgiye ulaşmada da kullanılan bir cihaz oldu günümüzde. Ama sadece gelişmiş makineler telefonlar değil. Birçok gelişmiş makineler var. Örneğin; roketler.

roket ile ilgili görsel sonucuRoketler dünyadan uzaya gidebildiğine göre çok güçlülerdir. Artık birçok astronot uzaya gidiyor. Tabi onlar için de normal kıyafetler değil, teknolojik yönden gelişmiş kıyafetler hazırlanıyor.

Bir başka gelişmiş makine ise yapay zekalı robotlar. Bence insanlar yaptıkları bir robotla konuşabilecek, anlattığını anlayabilecek ve yanıtlayabilecek özellikler koyuyorlarsa onlara bravo! Robotlar artık ameliyat bile yapabiliyorlar. Robotlar artık hayatımızın bir parçası. Ben hala 2016 yılında olup ama teknolojinin çok ilerde olduğuna inanamayacak haldeyim. Gelecekte artık robotlar insanların yapamayacağı şeyleri yapar. Eğer bunları bir robot yapacaksa neden size yardım edecekyapay zekalı robotlar ile ilgili görsel sonucu bir asistanınız olmasın! Arkadaşlar çoğunuzun telefonu ”I Phone” hiç fark ettiğiniz oldu mu telefonda ”SİRİ”adında bir asistanınız var o ”SİRİ” bile çok gelişmiş bir asistan. Ne insan ne robot, bir hayalet mi? Hayır tabi ki de o “siri” bir yazılım. Bu yüzden ona en ufak bir temas bile edemiyorsunuz.”SİRİ”nin size cevap vermesinin sebebi ona en popüler ses kayıtları yüklenmiş. Bu yüzden ”SİRİ” bazı sorularınıza aynı cevabı veriyor. Bu arada hazır ses kaydı demişken artık sesinizi kaydeden ve yavaş çekime alarak kartlaştıran veya hızlandırarak incelten programlar var.Ama teknolojinin yararlı olduğu kadar zararlı yanları da var:

TEKNOLOJİK CİHAZLARIN ZARARLI VE YARARLI YANLARI

TEKNOLOJİK CİHAZLARIN ZARARLI YANLARI:

*Teknolojik cihazlar radyasyon yayar.

*Teknolojik cihazlar kötü amaçlı bağımlılık yapar.

*Teknolojik cihazlar gözü fena halde yorar.

TEKNOLOJİK CİHAZLARIN YARARLI YANLARI:

*Teknolojik cihazlar kolay iletişim kurmamızı sağlar.

*Teknolojik cihazlar hayatı kolaylaştırır.

*Teknolojik cihazlar haber almamızı sağlar.

 EĞER TEKNOLOJİ OLMASAYDI!

İnsanlar henüz ateşi bulmamış olurlardı. Günlük hayatımızdaki birçok iş güçleşirdi daha tekerlek bulunmamış olsaydı. Şu an yaptığımız hemen hemen hiçbir şeyi yapamazdık.teknoloji ile ilgili görsel sonucu

Teknoloji dünyamızın her yerinde olmasına rağmen bazı gelişmemiş ülkelerde  pek yer almaz. Teknoloji  insanların hayatını kolaylaştırır. Teknoloji artık hayatımızın bir parçasıdır ve istemesek de hayatımızın içinde önemli rol oynamaktadır.

(Visited 70 times, 1 visits today)