Zamanın Önemi

Zamanımızı iyi değerlendirmeliyiz. Zamanımızı boş ve hiçbir şey
yapmadan geçirmemeliyiz eğer öğle geçirirsek, ömrümüzden zaman kaybetmiş oluruz. Ama onun yerine mesala bir kitap okusak ya da ne kadar kitap okuyup, test çözersek kendimize de o kadar kardır. Her insan zamanı kadar yaşar. Zamanı biterse vakti de biter yani yaşamı da biter. Zaman çok önemlidir ve bir daha geri gelmez bu yüzden zaman’ımızı iyi değerlendirmeliyiz. Zamanı güzel ve bir şeylerle uğraşarak değerlendirmeliyiz.
İyi şeylerle uğraşarak geçirmeliyiz. Biz zamanımızı boş şeylerle meşgul olarak geçirirsek, bugünün işini yarına bırakırsak, sonra da yarın zor durumda kalırız ve bütün işleri yapamayız. Vakit de zaman gibidir zamansız vakit olmaz.
“Makinenin, teknolojinin hayatımıza girmesiyle boş vaktin artmış olduğu günümüzde maddi konfor nispetinde artan huzursuzluklar, büyük ölçüde “zamanı yönetme” tarzımızdaki yanlışlıklardan meydana gelmiştir hepimiz bildiğimizi zannettiğimiz; aslında hiç birimizin yeterince bilmediği “zamanın değerlendirilmesi” konusu, zamanı iyi kullanılmasını bilmekle neleri başarabileceğimizde
göstermiştik.” Ama biz bu durumda teknolojik eşyaları çok kullanmamalıyız. Araştırmalara göre o teknolojik eşyalar ömrümüzden bir vakit alayı ve o vakit ömrümüzde bir daha gelmiyor.

http://www.gencdoku.com/zamanin-onemi-ve-degerlendirilmesi-768.html

(Visited 455 times, 1 visits today)