ZORLUKLAR

”İnsanın en büyük dostu zorluklardır. Çünkü insanı karşılaştığı zorluklar güçlendirir.” demiş Gasson. Ben bu düşünceye kesinlikle katılıyorum çünkü yaptığımız hatalar ve çektiğimiz zorluklar bir şeyi başarma isteğimizi arttırır. Aynı zamanda daha çok hırslanırız ve deriz ki ; ” Başıma bu kadar zorluk geldi hepsini atlattım ve bunu başaracağım. ” . Bana göre kendimize güvenimizi de arttırır zorluklar. Aslında o anda bize hayatımızı karartan olaylar gibi olsa da başımıza gelenler bize büyük tecrübeler yaşatırlar.

”Zor diyorsun. Zor olacak ki imtihan olsun. ” Mevlana’nın bu önemli sözünden bakılarak aslında onun da zorlukların hayatımızda önemli bir yere sahip olduğunu belirtiyor. Kendi hayatımdan buna bir örnek verecek olursam annem benim ilgilendiğim ve çok sevdiğim o alanda el yeteneğimin olmadığını söylüyor ama ben pes etmek istemiyorum.

Zorluklar bir bakıma bir işi nasıl yapmamız gerektiği zaman bize yol gösterir. Bizim daha çok bilgi sahibi olmamızı sağlar. Bizi çoğu işte çıraklık makamından ustalığa çıkarır.

Sonuç olarak zorlukları hayatımızın en kötü anıları olarak düşünmek yerine onlara önem vermeliyiz çünkü bizi yükseltecek şeyler onlar.

 

(Visited 25 times, 1 visits today)