Zorluklar Bizi Güçlendirir

Hayatta işlerimizi yaparken karşılaştığımız sıkıntı veya güçlüklere zorluk deriz. Herkes hayatta bir takım zorluklarla karşılaşabilir. Hayatta karşımıza ne gibi zorluklar çıkacağı belli olmaz. Bu zorluklar bizi yorar ve bazen üzebilir ama aynı zamanda da güçlendirirler.

İnsanın en büyük dostu zorluklardır. Çünkü zorluklar insanı doğruya ulaştırır. Doğruya giden yolda yolu görmemize yardım eden mum ışığı gibidirler. Yolu görmemizi sağlar ve yolda düşmeden yürümemize yardım ederler. Eğer korkmadan yolda yürümeye devam edersek doğruyu buluruz. Yolda yürümek zor olsa da yolun sonu aydınlıktır. Eğer yolun sonuna ulaşabilmek için elimizden geleni yapar ve uğraşırsak amacımıza ulaşırız.

İyi bir dost, her zaman sizin yanınızda olan, sizinle mutlu olan, sizinle üzülen, sizi dinleyen, sizin için en iyisini isteyen, sizinle beraber yürüyen ve yürüyemediğinizde size destek olan kişidir. Dost, herhangi bir sıkıntınız olduğunda aklınıza ilk gelen kişidir. Dost, her yer karanlık iken karanlığın içinden size ışık tutup yol gösteren kişidir.

Belgesel sevenler bilirler, fillerin çok güzel dostlukları vardır. Bir fil hastalandığında ya da yaralandığında, sürüdeki diğer filler hasta fili korumak ve ayakta tutmak için etrafında toplanırlar. Hasta file yaslanarak onun yere yığılmasına engel olurlar. Çünkü hasta bir fil, bir kez yere yığılırsa bir daha ayağa kalkamayabilir. Bunu bilen dostları da onu asla yalnız bırakmaz ve ona destek olur.

Zorluklar kişinin güçlenmesini sağlayan temelleri atarlar. Zorlukları aştıkça başarının zevkine varırsınız. Tecrübeleriniz artar. Sabırlı olmayı öğrenirsiniz. Zorlukları aştığınızda kendinizi daha güçlü ve en önemlisi de mutlu hissedersiniz. Kazandığınız tecrübeler size rehberlik eder. Karşılaştığınız zor durumlar size hayatta birer basamak görevi görür. Çıktığınız her basamak ve kazandığınız her tecrübe gelecekte size yardımcı olacak ve yol gösterecektir. Zorluklar bizim gerçek dostlarımızdır. Zorlukları dost edinirsek başarılamayacak hiçbir şey yoktur.

(Visited 118 times, 1 visits today)