Zorluklar Hayallerimize Engel Mi?

Geçen günlerde internet sitesinde bir yazı okurken gözüme çarpan Gasson’un bir sözünü gördüm.Bu sözde şöyleydi ”İnsanın en büyük dostu zorluklardır.Çünkü insanın karşılaştığı zoruluklar güçlendirir” demiş Grasson. Bu söz gerçekten de benim çok ilgimi çekti. Ve Grasson bu söylediğinde gerçekten de çok haklı,eğer ki zorluk diye bir kavram olmassa hayatta insanlar arasında hiçbir rekabet olmaz.Size çok basitinden bir örnek veriyim,insanlar hayalleri için üniversite sınavına giriyor veya eğer ki spor onun gibi farklı yönlere ilgileri varsa o tarafa doğru yöneliyolar ama bakıyoruz ki dünyadaki herkes istediği işe ve istediği hayata sahip değil.Peki ya bunun nedeni ne?

Evet evet tam olarak da o düşündüğün şey ”rekabet” insanlar arasında rekabet olmassa herkes istediği hayaline kavuşur ve bence bu hiç de heycanlı ve bi yandan da eğlenceli olmazdı.Herkesin doktor olamamasının sebebi veya herkesin NBA’de basketbolcu olamamasının nedeni bu bir öğrenci diğerlerinden daha fazla çalışıp daha fazla emek gösterdiği için doktor ve onların hayalini yaşıyor çünkü onlar önüne gelen zorluklara karşı güçlü bir şekilde duramamışlar. Bunun aynısı NBA’de ki basketbolcu içinde geçerli o çocuk zamanında onlardan daha fazla çalıştığı için o çocuk zamanında onlar uyurken erkenden kalkıp idmana gittiği için onlar 2 antreaman yaparken o çocuk 4 antreaman yaptığı için onların hayalini yaşıyor.Çünkü o çocuk o zorlukları kabullenip zorlukları karşısında  güçlü bir şekilde durduğu için oralara gelebilmiş.

Daha çok daha fazla örnek ve size insan hayatı anlatabilirim ama bunu o kadar da uzatmamız gerektiğini düşünmüyorum.İnsanlar her zaman tabii ki güçlü olamaz fakat maalesef ki bu hayat bir yarış ve daha güçlü olan güçsüz olanı yiyor hani derler ya doğanın kanunu bu evet bu gerçekten de bizim içinde geçerli dünyanın kanunu insanlar için budur büyük kurt her zaman yazvru olan kurtu yer.

 

(Visited 23 times, 1 visits today)