51. Bölge’de Uzaylılar Var Mı?

Öncelikle bilmeyen kaldı mı bilmiyorum ancak yine de 51. Bölge’nin ne olduğunu anlatayım. Her şey 1947 senesinde Roswell’e düştüğü iddia edilen UFO ile başladı ve UFO’dan elde edilen teknolojilerin geliştirildiği, elde edilen bu verilerle de lazer güdümlü füze, kızılötesi ışın gibi teknolojilerin üretildiği söylenen bir bölge: Area 51 ya da 51. Bölge. 51. Bölge, Las Vegas’ın 153 km. kuzeyinde olup Nevada test sahası ve Nellis Hava Kuvvetleri sahası ile çevrelenmiştir. İçinde bulunduğu arazi 76 km karedir.
Çekilen
fotoğraflarında yalnızca birkaç hangar ve çeşitli küçük yapılardan oluştuğu görülse de, yerin altında çok önemli ve geniş bir kompleksin bulunduğu bilinmektedir. Toplum olarak bilmediğimiz birçok deney ve olayın olması, komplo teorisyenlerinin bu konularda bıkmadan, usanmadan fikirler ortaya atmaları ve tabi ki bölgenin görüntülenmesinden sonra çalışma ve deney girişimlerinin yer altına taşınması, zihinlerdeki bölge ile alakalı soru işaretlerini iyice artırmıştır.

Taki CIA’in 2013 yılında yaptığı belgeler ile desteklenen açıklamalara gelene kadar. Bu açıklama ile birlikte 51. Bölge’nin varlığı Amerika Birleşik Devletleri tarafından da kabul edilmiş oldu. Yalnız şöyle bir sorun vardı ki CIA’in açıklamasında ne UFO ne de uzaylılardan bir haber yoktu. Bu da UFO ve uzaylılar ile ilgili araştırmalar yapılıp bizden saklandığını iddia eden komplo teorisyenlerinin hoşuna gitmedi. CIA’in yaptığı açıklamaya göre bilim adamları orada Amerika’nın gizli projesi olan U2 adlı uçak üzerinde çalışmalarını sürdürüyordu. Ancak CIA’in atladığı bir şey vardı ki oda uçakların iniş ya da kalkış yapabileceği bir pistin burada bulunmamasıydı.

Ancak bunlara rağmen sahip olduğumuz çok güçlü bir kanıt var. Zamanında 51. Bölge’de çalışmış olan Boyd Bushman adlı bilim insanı. Elindeki kanıtlar ile birlikte çıkıp 51. Bölge’de uzaylılar ile ilgili çalışmalar olduğunu dile getiriyor. 51. Bölge’de birçok özel kamera ve attığınız her adımı algılayan birçok özel sensörler bulunuyor. Ayrıca bölgeye yaklaşabileceğiniz sınır maksimum 50 kilometre. 50 kilometre sınırına yaklaştığınızda ise tabelalar görüyorsunuz ve tabelaların üzerinde açık bir şekilde girmeyin,çok gizli vb. şeyler vurgulanmış. Güvenlik için de beyaz jipler ile birlikte devriye geziyorlar. Siz daha oraya yaklaşmadan sizi takip altına alıyorlar. Bir de içeriye belli zaman aralıklarıyla beyaz büyük bir tırın girdiği tespit edilmiş ve bu tırın ne taşındığı da bilinmiyor. Tüm bu iddiaların gerçek olduğu kabul edilirse, komplo teorilerine inanmayanların bile akıllarına, bu bölge ile alakalı soru işaretlerinin gelmesi oldukça doğal.

 

Yani sonuç olarak 51. Bölge hakkında üç tane ana başlık bulunmakta:

1)Amerika Birleşik Devletleri savaşa hazırlanırken burayı kullanıyor.                                                                      2)Amerika Birleşik Devletleri bir UFO düşürdü ve bunun teknolojisi ile kendisine pay çıkartıyor.                            3)Amerika Birleşik Devletleri uzaylılar ile ortak çalışıyor ve bu sayede daha gelişmiş teknoloji üretiyor.

Bana göre 2. başlık daha mantıklı geliyor ancak tam olarak emin olamayız.

(Visited 252 times, 1 visits today)