Benim Tepkim

Merhaba, bugün teknoloji konusundan hoşlanan insanların ilgisini çekebilecek bir konudan bahsedeceğim. Keyifli okumalar.

Açıkçası ben olsaydım, gelişen teknolojiye en büyük tepkiyi ben verirdim diye düşünüyorum. Çünkü hayatınızda ilk kez gördüğünüz bir alet düşünün ve bu alet tam anlamıyla bir harika! Bu tür şeyleri hayal etmek bile empati kurabilmemizi sağlıyor(benim düşüncem). Yani insanların tepkilerini ve o an ne düşündüklerini bilmiyorum ama birkaç büyüğümden duyduğuma göre insanlar bir şok yaşamış. İnsanlar icat edilmeye çalışırken gazetelerde bazı haberler çıkıyormuş, ve insanlar televizyonun gerçek olabileceğine inanmıyorlarmış. Çünkü o sıralarda insanlar gerçek hayattan bir kesitin çekilip bunu videosal hale getirilebileceğine inanmıyorlarmış. Bunun sebebi ise o yıllarda herhangi bir teknolojinin onların bilincinde olmaması. Yazının başında da söylediğim gibi en büyük tepkiyi ben verirdim çünkü mucizevi bir şey ve ben bu tür olaylarda şu an bile heyecanlanıyorum.

Kısacası şuan da bizim günlük hayatımızda sık kullandığımız ve bizim için yeni olmayan bu tür teknolojiler yaklaşık 20 yıl önce insanların hayatına giren efsanevi bir şeydi.

 

Mete Daloğlu

(Visited 22 times, 1 visits today)