Çevreyi Koruyalım

Çevre korumamız ve iyi bakmamız gereken bir yerdir. Çevre, tüm canlıların yaşam alanıdır. Canlılar, bu ortamda gelişir, güçlenir ve yaşama doğru yön bulur. Bu ortamın korunması, yaşama uygun bırakılması önemlidir. Doğal yapının bozulmasına en büyük etken insanlardır. İnsanların çevreye birçok olumsuz etkileri olmaktadır. Bu olumsuz etkenlerin  en önemlilerinden biri de yangınlardır.
Ormanlarda çıkan yangınların sebebi genellikle insanlardr.İnsanlar ormana Pikniğe gittiklerinde çöplerini yere atarlar ve mangallarını söndürmeden gidenler de vardır. Bu çevre kirliliğine neden olur ve ormanlarda yangın çıkmasına da sebep olabilir.İnsanlar cam şişelerini yerlere atıncada yangın çıkabilir. Artık kağıt üretiminin olması için ormanlardaki ağaçlar kesiliyor.Ağaçlar kesilince yağmur az yağıyor ve bu da kuraklaşmaya neden olur. Kuraklaşmayı, birazda bizler hızlandırıyoruz.
Umarım Yazdığım bu yazı bunları yapanlara örnek olur. Umarım daha sorumlu bir neslin yetişmesine katkıda bulunuruz. Duyarlı bir birey olarak yetişmeye öncelikle kendi yakın çevremizden başlamalıyız. Kendimizden başlarsak sanıyorum daha doğru olur. Çevremize,  yaptıklarımızla ilgili olarak iyi bir model olmaya gayret etmeliyiz.

(Visited 211 times, 1 visits today)