Köpek Sevgim

Köpek beslemek çoğu hayvan severin istediği bir şeydir. Ama birde köpekler açısından bakın; düşünün sizin alıştığınız biri var, sizi ondan ayırıyorlar ve başka birine veriyorlar bu sizi üzmez mi ? Bence cevabınız evet … Aslında köpekler ilgi ve sevgi isteyen hayvanlardır. Aynı zamanda da çok tatlılardır. Köpekler ne kadar saldırgan gibi görünselerde çok cana yakın hayvanlardır. Bazı köpek türleri size korkunç gelebilir örneğin;  yırtıcı olan köpek kangal… Ama ne kadar korkunç olsalar da tatlı türleri de vardır.

Köpekler ilk tanıştığınızda ısırma gibi tehlikeli tepkiler gösterebilirler. Fakat sonradan alışır ve cana yakın hale gelirler. Şimdi biraz da sahiplenmek konusuna gelelim. Köpek sahiplenmek bazı internet sitelerinden yaralanarak yapabileceğiniz bir şeydir. Köpekleri pet shoptan almaktansa sahiplenmek daha iyidir. Bir köpeği barınaktan kurtarmayı kim istemez ki? Onu sahiplenmek korumak ve bakmak… Aslında anneme ilk köpek sahiplenmek istediğimi söyleyince bana “Eğer köpek sahipleneceksek ona bakmalı ve sahip çıkmalıyız. Örneğin; biz sıkça tatile gidiyoruz ona nasıl ilgi göstereceğiz? Ayrıca sen okuldayken ve ben yokken ona kim bakacak?” dedi. Ben onun bu söylediklerinden etkilenmiştim. Çünkü eğer köpek sahipleneceksem çoğunlukla evde olmalı ve onun düzenli olarak ihtiyaçlarını karşılamalıydım. Ama ben haftanın altı günü okula gidiyorum ve ben okuldayken köpek evde yalnız başına kalamaz ve onu mutlu etmiş olmam. Ve onu mutlu olduğu bir yerden ayırmış olurum. Ama eğer iyi bir şekilde bakabilirsem onu daha mutlu etmiş olurum. Köpekler aslında gittikleri yerlere kolay alışan hayvanlardan değillerdir. Bu yüzden fazla ev değiştirmeyi sevmezler. Size bir anımı anlatmak istiyorum:
Biz bir kere pet shopta gezerken bir köpeğe rastladık. Köpek resmen depresyondaydı, ağlamıştı. O an ona acıdım ve görevliye “Neden bu köpek bu halde?” diye sordum oradaki görevli de bana “Kimse onu almadığı ve yanındaki arkadaşını aldıkları için üzgün.” dedi. O an o köpeğe çok üzüldüm ama onu alamazdım alsam bile bakamazdım ve daha mutsuz olurdu bu yüzden sadece ona acımakla yetindim. Ama aklıma takılan bir şey vardı acaba neden insanlar böyle acımasız davranır?

 

 

(Visited 96 times, 1 visits today)