Psikoloji Kürü

Bazen insan kendini kalabalığın ortasında yapayalnız hisseder. Kendine çıkış yolları ara ve bu yolları ararken yanında mutlaka bir destekçiye ihtiyaç duyar. Bu destekçi bir insan olmayabilir. Belki sizin destekçiniz kitaplardır. Kim bilir. Ben de, bu yalnız hissettiğiniz zamanlarda, kendinize yeni yollar bulabilmeniz için size  8 psikoloji kürü ile ilgili pano hazırladım.

Benim panomda başlıca yer alacak ve sizi de mutlu edecek  1. şey, değişim. Hayatınızdaki yeniliklere izin verin ve bunlar sayesinde değişin. Karakter anlamında değil görünüm anlamında. Gidin bir saçını kestirin veya gözlük takın.Kıyafetlerinizden tutun da odanıza kadar dilediğiniz şekilde değiştirin. Bu size, hayata daga pozitif bakmanızı sağlar ve yeniliklere daha açık olarak sizi mutlu eder.

2. olarak, sevdiklerinizle vakit geçirin. Kimseyle küs kalmayın, küs kaldıklarınızla barışın ve sevdiğiniz insanlara sarılın. Onlarla olduğunuzda mutluluk hormonunuz tüm vücuduna yayılacaktır.

3. olarak, yemek yiyin. Çok klasik olduğunu biliyorum ama bir gece evi istediğiniz yemeklerle doldurun ve arkadaşlarınızla veya film karşısında dilediğinizce yiyin ve yemekten çekinmeyin.

4. Olarak, spor yapın. Bedenin sağlıklı ve düzenli durabilmesi için insanların spor yapması çok gerekli. İlerde uzun bir ömüre ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız bedeninizi sporla korumaktan çekinmeyin. Çünkü spor sadece dış görünüş için değil sağlığınız ve uzun yaşamınız için de çok gereli bir mutluluk aşaması.

5. olarak, gülümseyin. Ne kadar üzgün olsanız veya bir şeye kırılmış olsanız dahi yüzünüzdeki gülüşü eksik etmeyin. Siz güldüğünüz zaman karşı taraf da mutlu olacak ve bu sayede mutluluk alış verişi yapmış olacaksınız.

6. olarak, yardım edin. İnsanlara farkında olmadan bile yapacağınız bir yardım onların hayatlarını değiştirebilir. Hiç değiştirmese bile karşı tarafın yine mutluluğu sizi de mutlu edecektir. Çünkü unutmayın mutluluk paylaşıldıkça artar.

7. olarak, sevdiğiniz bir aktiviteyi yapın. Bunun ne olduğu önemli değil. Müzik dinlemek, şarkı söylemek… Her şey olabilir. Siz sevdiğiniz ve yapmaktan zevk aldığınız bir şeyi yaparak bedenen istediğiniz şeye sahip olmuş olursunuz, yine mutluluk.

Mutluluk öyle bir şeydir ki elde edilmesi kolay ama yokluğu ekilmez bir şeydir. Hayatta her zaman mutlu olamayız ama mutlu kalmayı deneyebiliriz. Eğer bir hava değiştirmek, mutluluğunuzun yoluysa bunu yapın. Eğer şansınız varsa daha mutlu olabilmek için hayat tarzını da değiştirebilirsiniz. Unutmayın, bunların hepsi sizin elinizde.

mutluluk, ile ilgili görsel sonucu

(Visited 35 times, 1 visits today)