Amcamın Gizli Odası

Günlerden pazartesi idi. Annem ve babamın işi çıktığı için beni amcama bıraktılar. Sonra amcam makarna yaptı. Çok acıkmıştım. Makarnayı yerken amcamın aklında bir şeyler düşündüğünü fark ettim. Amcama sordum ‘Amca bir sıkıntı mı var?’ dedim. Bana ‘Yok yok ne sıkıntısı olsun ki.’dedi .Ama ben çoktan fark etmiştim. Yemek yedikten sonra amcamı takip ettim. Kısmen kendimi ajan ilan etmiştim. Her yaptığını, okuduğunu kısaca her şeyi inceledim ve gözlemledim.

Zaman çok geçmişti. Amcam bana ‘Kızım hadi yat artık uykun gelmiştir.’dedi. Oysaki uykum gelmemişti ama ‘Tamam amca yatıyorum.’ dedim. Ben yatınca amcam da yattı. Ben uyuma numarası yapmıştım. Yani hala takip ediyordum. Saat çok geçti ve amcam yataktan kalktı. Pijamalarımı çıkarıp siyah kıyafeti giydim ve ayağıma da siyah çorap giydim. Takibe başladım. Amcam aşağıya iniyordu arkasından indim. İki ,üç kat inmiştik sanırım. Ve üzerinde ‘Girilmez!’ yazan kapıyı ardına kadar açmış bulundum. Açıkcası biraz korkuyordum. İçeri girince içerideki resimler ilgimi çekti. Birçok resim,tablo.kalemler daha bir sürü şey vardı. Ufak masanın üzerinde bir kağıt vardı. Kağıdı okudum. Ve kağıtta ressam olduğu yazıyordu. Anladım ki amcam uzun zamanlar önce ressammış. Ve çok güzel resimler vardı.

O kağıdı alıp hemen yukarıya fırladım. Yorganımın altına girdim. Ve ayrıntısına kadar okudum. Aradan bir kaç gün geçmişti. Annem ve babam gelmişti. Ve herkesi toplayıp bir duyurum olduğunu söyledim. Her şeyi açıkladım. Bunu duyan anne ve babam çok şaşırdı. Sanırım kimsenin haberi yoktu amcamın ressam olduğundan. Aradan yıllar geçti .Amcamın yanına gittim ve ona ‘Amca bana resim çizmemde yardımcı olur musun?’ dedim. ‘Tabi ki olurum .’dedi.Ve resim çizdik. Çok güzel olmuştu.

(Visited 101 times, 1 visits today)